MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

Přihlašovací formulář

Návštěvnost

2147206
dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
337
1489
3109
24358
2147206

Kdo je připojen

We have 6 guests and no members online

        Krásné sobotní ráno přímo vybízelo k účasti na naší plánované akci Otevírání nebe. Přestože jsme měli naplánováno zahájení až ve 13 hodin, hrstka skalních leteckých a raketových modelářů se sjela už dopoledne po 9 hodině a bohužel to byli všichni, kteří přijeli. Celkem z klubu přišlo 13 členů a ani modeláři z okolí nepřijeli, jak bývalo zvykem, kromě Honzy Kuneše z Roztok, který si přijel zalétat na asfaltovou plochu.

    Nebyli jsme na ploše ale sami. Přijela skupina asi 25 vysokoškolských studentů z Brna a dalších škol, kteří už tady jsou potřetí. V rámci studia různých oborů sestavují raketu, kam ukládají přístroje na měření různých hodnot při letu a v závěru dne vypouštějí raketu o váze asi 15 kg. Tak velké rakety s motorem o výkonu 1000 Ns tady nevidíme každý den a tak jsme měli možnost sledovat celou přípravu jejich startu. Start byl perfektní do výšky 820 metrů, ale selhalo jim návratné zařízení a model přistál trochu bržděný v nedalekém lese. Do dalšího klání se to dá opravit.

     Na asfaltové ploše bylo volno a tak kdo chtěl, mohl si zalétat tak jak málo-kdy. Počasí ideální, teplota asi 20 stupňů, chvílemi pofukovalo. Byl to příjemně prožitý víkend.

15.4. 2024  Karel Jeřábek 

 

Read more...

             Akci Ukliďme Česko jsme zahájili už v pátek instalací praporků na ochrannou síť, aby další týden mohlo být Otevírání nebe s plnou parádou. V sobotu na akci přišlo celkem 13 členů, které můžete vidět na snímcích níže. Nejvíce práce se věnovalo pořádku na příjezdové cestě, kde nějaký blbec vyházel celý náklaďák prken z nábytku. Přímo v areálu jsme zlikvidovali nepoužívaný a už nebezpečný baráček pro děti, včetně poškozeného pískoviště, likvidace ořezaného dřeva z vrby, likvidace nepořádku u rybníka a zároveň se sekala tráva na ploše a celá plocha se válcovala, aby byl areál opět v plné kráse připraven na provoz.

   Všem brigádníkům děkujeme, že se akce zúčastnili.

8.4. 2024   Karel Jeřábek   

Read more...