MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

Přihlašovací formulář

Návštěvnost

2186507
dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
477
459
477
10213
2186507

Kdo je připojen

We have 7 guests and no members online

POZOR ! NOVÉ FOTKY od Olšanského

Ahoj pánové,
posílám odkaz fotky ze Suchého, jak jsem slíbil. Tentokrát nejsou jenom 
moje:


https://adobe.ly/…UbW

ale i mého syna Jirky:

https://adobe.ly/…eEA

 

  Vždy, když pořádáme v Modelparku rakety, přeji si, aby bylo slunečno a nefoukal vítr. To se bohužel stalo jen na půl. V ranním rozbřesku už bylo 24 stupňů a přes odpoledne 34. Toto vražedné teplo přilákalo 13 účastníků našeho setkání příznivců velkých modelů raket a vidíte je na úvodním snímku. I přes tropické vedro panovala dobrá nálada mezi účastníky, kteří se zájmem sledovali přes 40 startů modelů větších a velkých modelů. Při téměř bezvětří modely přistávaly většinou do vzdálenosti 100 metrů od startoviště, takže alespoň zde to bylo snadnější.

U modelů jsem nezaznamenal nějaké změny a starty byly převážně stabilní a ukázkové. Nejvíce startů předvedl "Béďa" s letounem Concorde na raketový pohon, které byly nádherné, Méně se mu dařilo s Candátem, kde poruchy motorů zapřičinily jeho destrukci a bude si muset postavit nový podle plánku, který mu vyšel v RC revue. Nejaktivnějším byl Michal Křížek , snímek 3,4 a model V2  ing. Blažka byl co do mohutnosti nejhezčím.

     Velké poděkování však zaslouží členové z pořádajícího klubu na snímku 2, kteří na sluníčku vydrželi celou dobu a starali se o organizaci startů. Jmenovitě Miloš Soukup, Karel Pecka a Zděnek Barsa.

   Ve velkém vedru jsem nemohl udělat více fotek, ale pokud mi něco pošlou další fotografové, udělám výběr a zveřejním je,

   1.7.2024  Karel Jeřábek

Read more...

           Letošní Letecký den můžeme rozdělit na dvě části: katastrofální a úspěšný. Příroda si s námi opět zahrála. Studená fronta, která měla přejít v noci se opozdila a tak bylo ráno už bez deště, ale ochladilo se a foukal docela silný i nárazový vítr. Ani jsem se nedivil pilotům, že se jim moc nechtělo vytahovat modely z hangáru, nebo vybalovat z přívěsů. Do 9 hodin, kdy měl začít program se nic na stojánce nedělo, i když se hrnuly první nedočkavci z řad diváků. To asi podnítilo piloty, kteří alespoň vystavili modely, aby si je mohli diváci prohlédnout, než se začne létat. Počasí se stále zlepšovalo a tak v 11 hodin zahájil létání Oto Ďurčovič ze Slovenska, přestože ještě foukal vítr a měl potíže to zvládnout. Bohužel celá řada diváků odcházela, ale ti co vytrvali a nově příchozí, viděli i tu lepší stránku dne.

        To už byla stojánka plná modelů všech možných druhů a ještě řada největších modelů na trávě u plochy. Přestože byla špatná předpověď počasí, sjelo se k nám do Modelparku 40 pilotů z celá České republiky, Slovenska a Německa, kteří si zaslouží velké poděkování za předvedená vystoupení. Snažil jsem se zachytit atmosféru na letišti a tak můžete níže vidět pár fotek, ale více je na - rajče/columbia88. Fotky tam jsou i od Pepy - rajče.net/1511

         Poděkování patří také všem pořadatelům, zvláště Pavlu Šternovi, který akci zajišťoval.

26.6.2024   Karel Jeřábek

 

                  

Read more...