MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

Přihlašovací formulář

Návštěvnost

1907076
dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
38
499
1101
14596
1907076

Kdo je připojen

We have 9 guests and no members online

    Omlouvám se za dlouhou pauzu způsobenou technickým problémem. Nyní si můžete vychutnat shlédnutí obrázků modelů, které vám rozzáří den.

    28.3.2023   Karel Jeřábek

Read more...

         Jaro je tady !!!

      Toto je pozvánka na akci pro obyvatele Modlanska. Náš klub sídlí v obci Suché a tak se připojíme k organizaci akce a uděláme si brigádu. Budeme uklízet (spíš jen sbírat) různý odpad v prostoru od Modelparku podle cesty ke křižovatce s informační cedulí. Kromě toho budeme možná likvidovat rákos kolem rybníka a menší údržbu v areálu Modelparku.

            Sraz dobrovolníků na brigádu je  1. dubna 2023 v 10 hodin v Modelparku. (Není to apríl!!!)

      21.3.2023                                                                                                 za radu klubu Karel Jeřábek

          Na Jet Meetingu v Modelparku, který se konal v červenci minulého roku byly k vidění hned 2 modely letounu AT-6 Harvard. Modely byly vystaveny už od rána a tak si diváci i piloti jiných modelů mohli v klidu makety letounů prohlédnout. V průběhu dne se představily ve společném vystoupení v letu, který předváděli jejich konstruktéři Jan Doubrava a Pavel Vydra.

     Jak vidíte na obrázku, nejsou to žádní drobečkové. Rozpětí mají 3700 a délku 2600 mm a pohánějí je hvězdicové pětiválce Fiala 250 cm3. Také to bylo slyšet při předvádění.

     Když se na podzim roku 2020 rozmýšleli jaký si postaví nový model, padla volba na tento typ modelu už z toho důvodu, že bylo možné vše prostudovat na skutečném letounu. Letadla tohoto typu se vyráběla ve 2. světové válce a vyrobilo se jich asi 15000. No a v naší republice jsou tyto stroje dva. Jeden je na letišti v Praze - Točné a druhý na letišti Líně u Plzně. 

      Přestože jsou modely tak velké, vejdou se do potřebné váhy 25 kg a jak můžete vidět dále na obrázku, složit se dá i do menší dodávky. Modely jsou konstrukční a aby ušetřili váhu je zde převážně balza, překližka a hodně laminovaných dílů. Modely zhotovili za rok a na podzim 2021 je zalétali bez povrchové úpravy a detailů. Tomu věnovali dalšího půl roku, aby právě v Modelparku v červenci 2022 mohli modely předvést. 

        Sám taky stavím makety a vím co to obnáší. Proto klobouk dolů, před oběma konstruktéry. Pokud chcete vědět více o stavbě těchto modelů, můžete si přečíst článek v RC revue 12/2022 kde Jan Doubrava vše popisuje.

     12.3.2023   Karel Jeřábek

                 

Read more...