MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

Přihlašovací formulář

Návštěvnost

1882338
dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
545
512
1057
3411
1882338

Kdo je připojen

We have 3 guests and no members online

            Pozoruhodný model.

 

     Každý kdo byl v červenci minulého roku na Jet Meetingu, nemohl přehlédnout létání s modelem francouze Erika Braneckého. Nenápadný model, který měl vystavený na stojánce téměř nikoho nezajímal, protože okolo byly velké Jety. Když ale odstartoval, všichni diváci zbystřili. To co s modelem v rychlosti kolem 400 km /hodinu vyváděl bylo neskutečné. Obdivoval jsem, jaké obraty stačil s modelem udělat a hlavně vše sledovat.

        Vystoupení Eriky Braneckého s tímto modelem bylo nezapomenutelné. Model, zvláště při pohledu zepředu nebyl téměř vidět a najednou prolétl těsně nad plochou. A ty obraty???!!!

      Nenápadný model s názvem OPUS je celokompozitový a dodává jej firma PAF Modellbau v několika verzích, lišících se konstrukčními materiály, podle předpokládaného stylu létání. Model pohání motor King Tech K45 s tahem 45 N . Má rozpětí 1900 mm a délku 1000 mm

      Model se startuje pomocí gumicuku, jak můžete vidět na obrázku níže (pomocník je Ralph Losseman). Při obratech v plné rychlosti dosahuje přetížení okolo 30G, což dává konstrukci hodně zabrat.

     3.2.2023   Karel Jeřábek

Read more...

    

         Úspěšné modely na Jet Meetingu.

       Je bezesporu, že Jet Meeting byl naší největší akcí v posledních letech. Přispěli k tomu modeláři z celé naší republiky, ale i modeláři ze zahraničí. Chtěl bych vám připomenout toho, který na závěr obdržel pohár za nejhezčí předvedené modely a mistrnou pilotáž.

    Jde o modeláře z Německa Ralpha Losemanna, který si přivezl 2 modely špičkové úrovně, které jsou jeho vlastní konstrukce i stavby modelů.

      Nejprve představil model Suchoj Su-30, který je poháněn dvěma motory JetCat P-130 s a každý je vybaven nezávislým vektorováním tahu. Model má rozpětí 2200 mm a délku3400 mm. Co ve vzduchu dokáže jinam směrovaný tah každého motoru spolu s velkými aerodynamickými řídícími plochami viděli všichni diváci a byli nadšeni. Model měl zatím jen nastříkané základní zabarvení a tak věříme, že už vše dokončil a znovu se v létě ukáže.

      Druhý model byl polomaketa čínské stihačky J-10. Model má rozpětí 2200 mm a délku 3500 mm. Model pohání motor JetCat P-250 a opět má vektorování tahu.

         Pár obrázků z akce 4.července 2022 je zde.

  28.1.2023    Karel Jeřábek

Read more...

                V minulém příspěvku jsem vám představil fotky,  které se teprve objeví na nástěnce, ale dnes si můžete prohlédnout fotky z nástěnky, která byla udělána v klubovně v roce 2014. Zajímavé na tom je velké množství členů, kteří klub opustili z nějakých osobních důvodů, nebo dokonce úmrtí. Poznáte všechny ?

    23.1.2023   Karel Jeřábek

Read more...