MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

Přihlašovací formulář

Návštěvnost

2029890
dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
291
386
2482
3749
2029890

Kdo je připojen

We have 4 guests and no members online

  V neděli 3. prosince uspořádal modelářský klub z Dubí soutěž házedel, kterého se zúčastnili i naší členové klubu Jiří Tůma senior a junior, Jan Čerepjuk a Zděnek Barsa, který udělal i pár snímků z této akce. Vedli si docela úspěšně , když Jirka Tůma senior zvítězil nejen v seniorech, ale i celkově, jak můžete vidět v závěru příspěvku ve výsledkové listině.

  Tento týden pokračují soutěže v házedlech v Děčíně, kam se můžete také přihlásit.

4.12.2023   Karel Jeřábek

Read more...

    Většina starších modelářů zná toto kolo Jana Tleskače z knihy Jaroslava Foglara, ale nikdo se do sestrojení modelu tohoto kola nepouštěl, až nyní Jindra Stejskal. Trvalo mu přes dva roky než vymyslel všechny systémy, aby model nejen letěl, ale aby pilot také šlapal. Křídla podle původní předlohy nevyhovovaly a tak vymýšlel a stavěl nové. Co to dá práce si každý umíme představit, vždyť má model rozpětí 3200 mm a váží 9 kilogramů. Pohání jej motor Hacker 50/16 s baterií Lipol 6S 5000 Mah. Přestože model vystavoval na některých akcích, tak do vzduchu nestartoval pro různé poruchy a předělávky.

   V létě 1. července jsme pořádali Letecký den a tak jako vždy jsem vyrazil do Modelparku už v pátek, abych si vyfotil modely a modeláře při přípravě na akci. Jindy se už celé odpoledne létá, ale tentokrát bylo nejen zataženo, ale do 18 hodin pršelo. Ještě s mokrým povrchem se po dešti střídaly modely jeden za druhým a až v půl osmé přijel na dráhu Jindra se svým modelem za sledování všech přítomných. Model ale pilotovat nechtěl a tak se toho zhostil Radek Helmer. Pomocníkem při startu byl Zděnek Hůlka a tak po pár metrech rozjezdu se model vznesl. Byl to nádherný start, udělal kolečko a prolétl kolem nás, to si ještě zopakoval a přistál na asfaltovou plochu. Ještě dlouho jsme nad modelem stáli a diskutovali o tom co představuje stavba takového modelu.

     V neděli, při leteckém dnu s ním opět startoval, ale zapomněl na nějakou výztuhu křídla a i když model krásně odstartoval, při první zatáčce byl špatně ovladatelný a tvrdě přistál. I přesto sklidil velký potlesk. Je to neobyčejný model a věřím, že jej Jindra k nám do Modelparku ještě přiveze a předvede opět v krásném letu.

   Pár fotek z prvního startu jsou zde.

20.11.2023    Karel Jeřábek

Read more...

        Jak každý z vás poznává kolem sebe, tak už začala předvánoční reklamní kampaň. Ať se tomu bráníme jak chceme, stejně většina podlehne. I v modelářském světě to běží a tak pokud mají obchodníci váš email, dostáváte různé nabídky zboží.

    Tentokrát se do toho zapojuji i já. Vždy, co já pamatuji byl slogan "Daruj knihu, daruješ radost". Proto vám nabízím jeden z mých produktů, knihu "Rakeťáci". Kniha je sice o rakeťácích, ale není jen pro raketové modeláře. V knize se dočtete o výrobcích raketových motorů, o soutěžních kategoriích, stavbě maket na soutěže a velkých modelů raket. Vše je provázeno 240 fotkami, příhodami ze soutěžení a setkání raketových modelářů. Kniha bude nejen poučením, ale i ozdobou vaší knihovny, protože je v tvrdých deskách a text na kvalitním křídovém papíře. Cena knihy 450,- Kč

        Knihu lze koupit při návštěvě Modelparku a nebo objednat na mé emailové adrese: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

                                                   

    12.11.2023   Karel Jeřábek