MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

Přihlašovací formulář

Návštěvnost

2168747
dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
232
875
2880
15089
2168747

Kdo je připojen

We have 20 guests and no members online

       Blíží se pořádání akcí a tak je nutné udělat některé údržbové práce v areálu Modelparku. Na to se vyhlásila brigáda. Šlo hlavně o opravu plochy na parkovišti a v depu kde bývají karavany. V obou prostorech totiž řádili divočáci a udělali tu pěkně hluboké výmoly, přes které se nedá automobily přejet. V obou prostorech se musela i navážet hlína, aby se to vůbec nějak srovnalo. Jak se s tím vypořádali brigádníci můžete vidět na obrázcích.

        Další důležitou činností bylo nejdříve posečení trávy na celé ploše a potom její uválcování. Na tuto práci jsme měli zapůjčený válec na celý víkend a tak se bude válcovat celé dny. Také se na strojích vystřídá celá parta pod vedením Pavla Šterna. Docela jim to na strojích sluší !!

     Poděkování patří všem brigádníkům, kteří na akci přišli nejen v sobotu ráno, ale i po celý víkend.

        7.5. 2022   Karel Jeřábek

 

Read more...

       Při příjezdu do Modelparku vás určitě zaujme pohyb nad hangárem, kde se od pondělí točí vrtule malé elektrárny, která bude sloužit pro vnější osvětlení, případně pro ohřev vody. Zároveň bude dalším prvkem, který nám vedle větrného pytle a moji malé vrtulky, bude ukazovat směr a rychlost větru při našem létání.

     Každé takové zařízení si žádá určitou přípravu pro montáž, kterou si Pavel Štern udělal sám, ale montáž celku už si vyžádala více lidí. V den "D" si pozval svoje zetě a Jardu Štěrbu k montáži. Jak vše probíhalo, můžete vidět na obrázcích, které jsem pořídil v průběhu montáže. Celé zařízení se muselo postavit, vyvrtat otvory pro šrouby, kterými se přitahovaly objímky, montáž ovládací skříňky, elektrické zapojení a úprava střechy. Kromě toho ještě na závěr namontovali 2 panely na střechu, které by měly pomoci při výrobě elektřiny.(poslední 2 snímky)

 

    16.3.2022   Karel Jeřábek

 

Read more...

              Na sobotu jsme zvali na brigádu všechny členy, ale bylo to jako vždy. Někteří se omluvili, ale většinu takové akce nezajímají. Škoda !!! Výmluva na krátký termín oznámení není to správné. Lepší bude domluvit si brigádu v jiném termínu a je to jedno, kdy se udělá, ale je to nutné teď a né v zimě !

         Sešlo se nás alespoň pár, ( osm ) abychom likvidovali vše, co kazí vzhled Modelparku, nebo jej omezuje v činnosti. Byla tak v permanenci motorová pila a likvidovaly se náletové dřeviny při cestě k letišti, sekala se tráva křovinořezy a likvidoval se plecel u ochranné sítě. Kdo byl přítomen vidíte na následujících obrázcích a všem patří poděkování. Opečené buřty na konci akce byly jen slabou odměnou za dobře vykonanou práci.

       5.září 2021     Karel Jeřábek.

Read more...