MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

Přihlašovací formulář

Návštěvnost

2168726
dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
211
875
2859
15068
2168726

Kdo je připojen

We have 183 guests and no members online

 

          Modelpark v zimě 2024.

 

       Je úterý 16. ledna a tak se chystám, že se pojedu podívat do Modelparku co je nového. Venku u nás fouká vítr a tak si ani neberu model, že bych si zalétal. Domlouvám se s Pavelm Šternem, že tam bude také, jako každý den.

    Je napadaný čerstvý sníh asi 5 centimetrů a tak mi to do kopce k Modelparku klouže, ale dá se vyjet. Pod sněhem je zmrzlý povrch. Při výjezdu z lesa se mi naskýtá krásný zimní pohled na celé letiště i středohoří. Zaparkoval jsem vedle Pavla a šli jsme se projít po ploše, která má souvislý sněhový koberec a čeká, který model bude do sněhu přistávat. „Dneska by to šlo“, přestalo foukat a je nádherně.

   Bohužel nám náladu kazí rozorané plochy divokými prasaty po stranách rozjezdové plochy, což bude představovat zase mnoho práce ke srovnání.

     Velká změna je vidět u rybníka. V sobotu, kdy mrzlo a tloušťka ledu umožňovala vstup na ledovou plochu, tak Jarda Štěrba s Pavlem likvidovali rákosí v severní a západní částí, v ostatních jen částečně , aby zde mohly přezimovat divoké kachny, které už jsou zde několik roků. Že to nebylo jednoduché můžete vidět na fotkách níže.

     Prohlídku venku jsme ukončili „Krmením dravé zvěře“.

   17.1. 2024    Karel Jeřábek