MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

Přihlašovací formulář

Návštěvnost

1853815
dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
381
355
2436
3684
1853815

Kdo je připojen

We have 17 guests and no members online

Ahoj příznivci našeho webu. Po odmlce způsobené změnami ve vedení klubu pokračuji s reportážemi z akcí a života v klubu. Na zahájení jen malý fór.

 

      Musím se přiznat, že ta dlouhá doba nečinnosti se na mě podepsala. Ztratil jsem nit, která se táhla vymýšlením témat a tak než se vše srovná, předkládám alespoň pár fotek udělaných v průběhu roku a dosud neuveřejněných.

     28.11.2022        Karel Jeřábek

Read more...

Letošní Burze a Modelářskému víkendu počasí přálo. Bylo sice po ránu mlhavo a chladno, ale během dopoledne se zvedla teplota až asi na 16 stupňů. Nezvyklé v tuto dobu bylo, že téměř nefoukal vítr, což vyhovovalo všem, kteří si přišli zalétat.

Už před devátou hodinou měla většina prodávajících připravené zboží na stolech, nebo různě poskládaných, jen aby si toho příchodící všimli. Prodávalo se všechno možné, od malé bižuterie, až po modely s tryskovým pohonem. Mnohdy "za hubičku", ale většinou za přijatelné ceny. Když jsem areál několikrát procházel, byl jsem svědkem mnoha uskutečněných obchodů a vždy s úsměvem. Zajímavé je složení kupujících.

Dá se říci že byla většina nad 50 let, to jsou všichni, kteří pamatují velké burzy jako na Mělníku při Velké ceně "rychlíků" a podobné akce. Nešlo tady vždy o koupi, ale sám mohu potvrdit, že jsem se setkal s mnoha kamarády z dřívějšího soutěžení a bylo to velice příjemné. No a o to nám právě šlo, když jsme akci připravovali. 

   Na fotkách dále, si můžete udělat obrázek jaké zboží se prodávalo a v druhé části obrázků můžete vidět vystavené modely, z nichž část byla na prodej, ale s většinou si piloti zalétali v průběhu celé akce.

   25.září 2022  Karel Jeřábek

 

Read more...

 V sobotu 3.září byl Letecký den ve Vodochodech. Pořadatelem byl bývalý senátor pan Nedoma, který chtěl některým představitelům vlády představit modelářství, aby věděli jak se rozhodnout při řešení našeho létání. Nevím zda se mu to podařilo podle jeho představ, ale zúčastnil se tohoto Leteckého dne nejen ministr Kupka, který má toto pod palcem, ale i samotný předseda vlády Petr Fiala. Jak uvidíte na obrázcích , projevili zájem o modely a činnost modelářů. Vše jim vysvětlovali členové Českého modelářského svazu pod vedením pana Žemličky.

      Já jsem na akci nebyl, ale všechny obrázky mi poslal Jiří Štěpánský z Odolené Vody, kterému moc děkuji a vy si alespoň můžete udělat obrázek, co tam zhruba létalo.

      6.září 2022    Karel Jeřábek a Jiří Štěpánský.

Read more...