MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

Přihlašovací formulář

Návštěvnost

1853922
dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
58
430
2543
3791
1853922

Kdo je připojen

We have 14 guests and no members online

 

 

 Když jsem asi před dvěma měsíci vyzýval členy klubu k tomu, aby mi poslali nějaké fotky a popis o jejich novém modelu, nepočítal jsem s tím, že budu mít zahlcený počítač zprávami o modelech. Zatím tedy nic a tak když jsem ukončil stavbu mého modelu, podělím se trochu o zážitky.

Read more...

    Skončila nám sezóna s létáním na letišti v Modelparku a tak se možná rozmýšlíte, jestli si třeba přes zimu nepostavíte nový model. Je nás málo, kteří modely staví podle plánku nebo si model navrhnou sami. Igor Vyznal si pro uplynulou sezónu postavil model podle předlohy, která je v Leteckém muzeu v Kunovicích. Skutečný letoun C 11 ( JAK 11) prošel generálkou a můžete jej vidět níže na fotografii.

      Igor přivezl model v září do Modelparku zalétat a měl jsem štěstí, že jsem tam přijel. Udělal jsem jen několik fotek z úspěšného startu a tak můžete porovnat maketu se skutečným letadlem. Model bude určitě ozdobou na Elektromaketářské, kterou budeme opět pořádat v roce 2022.

       Jen tak dále! Kdo jej bude následovat ? Co chystáte vy? Napište mi a pochlubte se.

     9.11.21   Karel Jeřábek

 

Read more...

          Kdo byl na letišti o tomto víkendu, mohl zastihnout skupinku modelářů, která se věnuje výhradně malým modelům. Scházejí se tu asi 3x do roka na celý víkend a modely si zde staví a pokud vyjde počasí, tak si i zalétají. Většinou jde o modely s pohonem gumového svazku a tak jsou to jen minutové lety, ale dokáží zalétnout až do lesa.

       Já jsem o akci nevěděl a tak mě v roli fotografa zastoupil Pavel Štern, jehož snímky si můžete prohlédnout níže. Na fotkách můžete vidět, jaká asi je atmosféra při stavbě takových modelů, kde se člověk bojí na něco přitlačit, aby se to nepolámalo. Ale výsledek, po několika desítkách hodin práce, je nádherný.

     24.října 2021   Karel Jeřábek

 

Read more...