MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

Přihlašovací formulář

Návštěvnost

2186537
dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
507
459
507
10243
2186537

Kdo je připojen

We have 12 guests and no members online

     Počátkem listopadu napadlo větší množství sněhu a bylo v Modelparku pusto. Bylo těžké se tam automobilem dostat vzhledem k námrazám na silnici a tak tam býval Pavel Štern osamocen při svých pravidelných kontrolních návštěvách, spojené s krmením koček. Až do minulého víkendu to bylo stále stejné. Změnu udělal kamarád Pavla Šterna, Tomáš Panocha, který se přiletěl podívat do Modelparku se svým letadélkem Skylane. Na podvozku měl namontované lyže a tak mohl krásně přistávat, což není obvyklé. většinou jsme bez sněhu.

   Tomáš je stálým návštěvníkem Modelparku a v létě jej vidíme několikrát, tentokrát přiletěl v zimě. Stanoviště má na letišti v Roudnici, kde provozuje Leteckou školu. Samotný letoun Skylane je označován jako malá Cessna a výrobcem je AirLony Mělník. Údaje o letadélku jsou na konci článku.

  16.12.2023   Karel Jeřábek  

Read more...

             Více informací než je na plakátu není potřeba, snad jen, že se nevybírá žádné vstupné ani úhrada prodejního místa. Kdo má zájem něco prodat nebo koupit, tak přijede.

   Novinkou je to, že od 10,30 hod. chceme uspořádat zajímavou soutěž v Létání na bod. Zveme všechny k zapojení do soutěže o RUKYPOTŘES a Diplomek.

    Poslední novinkou je, že bude ke koupi nová modelářská kniha "Rakeťáci" za 450,- Kč včetně mého podpisu, autora knihy. 

               

 

 

           Jako každý rok, tak i letos proběhly v Modlanech u hřiště Modlanské slavnosti, které jsou organizovány nejen pro samotné Modlany, ale i jejich přidružené obce a široké okolí. Při této příležitosti se zde prezentují všechny místní společenské organizace a řemeslníci. 

     Náš klub je součástí dění v obci a tak máme možnost se dobře prezentovat. Škoda, že většina členů klubu toho vůbec nevyužívá, ať jen vystavením modelu nebo jeho předvedení. Zůstává stále stejná skupinka a tak jsme se sešli v sestavě: Jarda  Štěrba, Pavel Štern, Zděnek Šubrt, Zděnek Barsa, Ervín Poláček, Slávek Jeníček, František Voráček a já. Vystavili jsme pár modelů a zodpověděli řadu dotazů od malých i velkých diváků. Předvedli jsme ukázky s motorovými modely, helikoptérou i starty raket. Naše vystoupení se líbilo. Pár obrázků z akce je níže. Více fotek je na webu Modlan.

                 Stejná akce proběhne v obci Suché, kam nás zvou, viz pozvánka na konci příspěvku. Každý člen klubu se může zúčastnit, o občerstvení je postaráno pořadateli.

   28.8.2023   Karel Jeřábek

   

Read more...