MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

Přihlašovací formulář

Návštěvnost

1907096
dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
58
499
1121
14616
1907096

Kdo je připojen

We have 11 guests and no members online

          V našem klubu máme 55 členů, ale modelaření jako sport si vybrali jen někteří z nás. Většinu těchto modelářů na soutěži u nás neuvidíme, protože už soutěže nepořádáme a tak vždy na konci roku se dozvíme ze zprávy o činnosti jen strohé výsledky, které stejně nikomu nic neřeknou. Tak tomu bylo i letos. Bleskově si ve zkratce všichni  vyslechli o koho jde, ale ve většině případů sportovce ani neznají. Proto se o nich zmíním tady na webu.

    Nejdříve RAKEŤÁKY. Soutěží se zúčastňují Petr Dubina a Jan Čerepjuk. Objevují se v klubu opravdu málo, spíš jen při raketýrské akci, protože jeden bydlí v Jičíně a druhý v Plzni. Soutěží ale stále za náš klub, jsou to totiž odchovanci kroužku raketových modelářů, které vedl Josef Černý v 70 - 80 letech. Soutěží hlavně v kategorii S8E -RC raketoplány.

     Na Mistrovství ČR obsadili v kat. S8E (raketoplán 40 Ns)      Jan Čerepjuk      2. místo

                                                                                             Petr Dubina        5. místo

                                                      S8D (raketoplán 20 Ns)      Petr Dubina       2. místo

                                                                                              Jan Čerepjuk     3. místo 

 

    Oba dva byli zařazeni do reprezentačního družstva ČR na Mistrovství Evropy, které se konalo v Srbsku, kde obsadili

                                 v kategorii S8E                                       Jan Čerepjuk     14. místo

                                                                                               Petr Dubina       15. místo

                                                             V družstvech obsadila ČR                       5. místo

                                    v kategorii S1B (měří se výška                Petr Dubina       17. místo

                                                              v družstvech                                         3. místo

    Ještě fotky ze Světového poháru v Krupce

Read more...

 (Článek byl při rekonstrukci vymazán)

Tak jsme po delší době zase soutěžili. Bohužel na oficielní soutěže RCEV „nejsou lidi“ a tak alespoň ve zkrácené podobě si ji děláme. Pozval jsem všechny členy klubu a dopadlo to jak uvidíte dále.

Celý týden bylo nádherně, jen na sobotu mělo od rána pršet do 13 hodin. Možná to někoho odradilo, ale skupina, která jezdila v minulosti nezklamala! Je vidět, že v nich je stále soutěživý duch. Do 13 hodin jsme byli v Modelparku a předpověď počasí se vyplnila. Přestalo mžít a mohli jsme udělat rozlosování pořadí startů a pustit se do toho.

Sedm startujících mělo modely pro kategorii RCEV a F5J. Podařilo se nám ukecat Ervína Poláčka aby startoval s polystyrenovým akrobatem, a bylo nás 8.

Kdo všechno létal můžete vidět na společné fotce v závěru článku a na výsledkové listině na konci. Byl to boj, jako by šlo o bůhvíjaké ceny. Bylo po dešti a modely klouzaly mimo bod a ještě narážely do pilotů. I Ervín poznal se svým akrobatem, že to není tak jednoduché, vypnout motor a spadnout na terč!

Užili jsme si soutěž a vyhlásil jsem výsledky. Zvítězil Jiří Tůma před Pavlem Šternem a na bednu se dostal i třetí Zdeněk Barsa, který předváděl kouzelné lety modelu se šťastným přistáním. Vítěz se pokochal půjčeným pohárem a všichni účastníci obdrželi účastnický DIPLOMEK.

Došlo i na slibované opékání buřtů, které si účastníci přinesli. Bylo to bezva a tak zase jindy a snad ve větším počtu.

 

17.10 2022 Karel Jeřábek

 

Read more...

         Tak jsme se konečně sešli. Plánoval jsem setkání mnohem dříve, ale nejdříve nemoc, potom počasí a jiné věci a tak, když jsem vyzýval všechny členy klubu a i modeláře na webu, aby přijeli na neobvyklou soutěž, tak se nás sešlo jako vždy 7. No nevadí, snad příště, ale určitě to bude brzo. 

      Je to soutěž, ve které o nic nejde, ale přesto dovede být člověk nervózní a nadělá takových chyb, které by v tréninku, nebo běžném létání neudělal. I Jarda Imiolek, zkušený pilot z F5J, nepřistál vždy jak by si přál a konstatování "kdybych takhle přistál na soutěži, tak už nemám šanci uspět", stačí jako doklad napětí při každém startu.

        Všichni jsme létali s větroni s elektropohonem, ale jiného provedení. někdo lehčí někdo těžší. Jako na příklad Josef Hanousek startoval pomocí startovacího vozíku, jak můžete vidět níže.

      Počasí nám přálo, bylo slunečno, ale asi 26 stupňů, chvílemi foukal vítr tak 3 m/sek. s poryvy, což ztěžovalo přistání.

     Nakonec při vyhlašování vítěze dostali všichni slíbený Diplomek a Rukypotřes. Vítěz soutěže Jaroslav Imiolek je vyfocen s pohárem, jak bylo v propozicích a bude zvěčněn na poháru jmenovkou.

    Teď přijde podzim a tak věřím, že se nás sejde více, pokud nepřijde zase nějaká pohroma, kterých je čím dál víc.

 11.8.2022   Karel Jeřábek

Read more...