MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

Přihlašovací formulář

Návštěvnost

1853816
dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
382
355
2437
3685
1853816

Kdo je připojen

We have 18 guests and no members online

 (Článek byl při rekonstrukci vymazán)

Tak jsme po delší době zase soutěžili. Bohužel na oficielní soutěže RCEV „nejsou lidi“ a tak alespoň ve zkrácené podobě si ji děláme. Pozval jsem všechny členy klubu a dopadlo to jak uvidíte dále.

Celý týden bylo nádherně, jen na sobotu mělo od rána pršet do 13 hodin. Možná to někoho odradilo, ale skupina, která jezdila v minulosti nezklamala! Je vidět, že v nich je stále soutěživý duch. Do 13 hodin jsme byli v Modelparku a předpověď počasí se vyplnila. Přestalo mžít a mohli jsme udělat rozlosování pořadí startů a pustit se do toho.

Sedm startujících mělo modely pro kategorii RCEV a F5J. Podařilo se nám ukecat Ervína Poláčka aby startoval s polystyrenovým akrobatem, a bylo nás 8.

Kdo všechno létal můžete vidět na společné fotce v závěru článku a na výsledkové listině na konci. Byl to boj, jako by šlo o bůhvíjaké ceny. Bylo po dešti a modely klouzaly mimo bod a ještě narážely do pilotů. I Ervín poznal se svým akrobatem, že to není tak jednoduché, vypnout motor a spadnout na terč!

Užili jsme si soutěž a vyhlásil jsem výsledky. Zvítězil Jiří Tůma před Pavlem Šternem a na bednu se dostal i třetí Zdeněk Barsa, který předváděl kouzelné lety modelu se šťastným přistáním. Vítěz se pokochal půjčeným pohárem a všichni účastníci obdrželi účastnický DIPLOMEK.

Došlo i na slibované opékání buřtů, které si účastníci přinesli. Bylo to bezva a tak zase jindy a snad ve větším počtu.

 

17.10 2022 Karel Jeřábek

 

Read more...

         Tak jsme se konečně sešli. Plánoval jsem setkání mnohem dříve, ale nejdříve nemoc, potom počasí a jiné věci a tak, když jsem vyzýval všechny členy klubu a i modeláře na webu, aby přijeli na neobvyklou soutěž, tak se nás sešlo jako vždy 7. No nevadí, snad příště, ale určitě to bude brzo. 

      Je to soutěž, ve které o nic nejde, ale přesto dovede být člověk nervózní a nadělá takových chyb, které by v tréninku, nebo běžném létání neudělal. I Jarda Imiolek, zkušený pilot z F5J, nepřistál vždy jak by si přál a konstatování "kdybych takhle přistál na soutěži, tak už nemám šanci uspět", stačí jako doklad napětí při každém startu.

        Všichni jsme létali s větroni s elektropohonem, ale jiného provedení. někdo lehčí někdo těžší. Jako na příklad Josef Hanousek startoval pomocí startovacího vozíku, jak můžete vidět níže.

      Počasí nám přálo, bylo slunečno, ale asi 26 stupňů, chvílemi foukal vítr tak 3 m/sek. s poryvy, což ztěžovalo přistání.

     Nakonec při vyhlašování vítěze dostali všichni slíbený Diplomek a Rukypotřes. Vítěz soutěže Jaroslav Imiolek je vyfocen s pohárem, jak bylo v propozicích a bude zvěčněn na poháru jmenovkou.

    Teď přijde podzim a tak věřím, že se nás sejde více, pokud nepřijde zase nějaká pohroma, kterých je čím dál víc.

 11.8.2022   Karel Jeřábek

Read more...

             V loňském roce se přišel podívat do Modelparku jeden z mých dávných soupeřů v kategorii A2 (nyní F1A) Honza Cholava. Měli jsme na co vzpomínat, vždyť jsme oba absolvovali desítky soutěží po celé republice. Já jsem v tu dobu jezdil z Ústí sám a tak jsem se dal do party kluků z Hostomic a byl na jejich startovišti.

         Při vzpomínání jsme probírali i námi vlastnoručně konstruované modely. Nejen vymyšlené, ale i postavené. Honza se pochlubil, že má doma schovaný, nedodělaný model podle plánku od Lindnera - mistra světa v kategorii A2 z roku 1955 a že ho někdy vytáhne ukázat. S modelem nepřijel, ale dnes mi poslal fotky, aby mi ukázal, že nekecá. Je mu už taky přes 80 a tak si model šel hodit jen za paneláky v Bílině, kde bydlí. Udělal snímky, kde si jistě všimnete jednoduchého V na křídlech. Tenkrát model ovlivnil celou řadu modelářů a já mohu říci, že i mě, jak budete vidět na dalších snímcích.

     3.3. 2022    Karel Jeřábek

  No, není to nádhera ?

Read more...