MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

Přihlašovací formulář

Návštěvnost

2168740
dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
225
875
2873
15082
2168740

Kdo je připojen

We have 17 guests and no members online

     Drakiáda se nám podařila. Počasí nám přálo tak, jak má být na podzim a k Drakiádě. Bylo zamračeno s teplotou do 18 stupňů a co hlavně, foukal příjemný vítr asi 5 m/sec. Účast byla také obrovská, když uvážíme, že se prezentovalo 197 dětí a k tomu přičteme rodiče, mohlo nás být na place pět set. Také to bylo vidět na parkovišti, které bylo plnější než před týdnem na Jetech. Účastníci byli roztroušeni po celé délce a opravdu si děti s draky zalétaly. Kromě toho se mohly zúčastnit řady soutěží mimo draků, nakreslit si obrázky a vyvěsit na ochrannou síť jako děti ze školky z Modlan. Pro každého byly připraveny špekáčky na opékání na ohni, což většina využila.

     Na závěr proběhla tombola, kde každý účastník získal nějakou věcnou odměnu a účastnický diplom. Stává se tradicí, že na úplný závěr člen klubu Pavel Nisser se svým motorákem shazuje bonbóny. Pro velký zájem dětí o tuto atrakci to 3x zopakoval i když byl silnější vítr a musel předvést své umění pilota.

     Na závěr příspěvku patří poděkování všem organizátorům této úspěšné akce z obce Modlany a členům klubu, kteří přišli pomoci s organizací. Zvlášť, hlavním organizátorům panu Hubenému, místostarostovi z Modlan a Pavlu Šternovi majiteli Modelparku.

      Nafotil jsem některé účastníky a tak si můžete prohlédnout pár fotek, ale 240 fotek je na: rajče/columbia88

   8.10.2023   Karel Jeřábek

Read more...

       Opět je tady podzim a s ním pouštění draků. Modlanská Drakiáda patří co do účasti dětí na jednom místě mezi největší v celé republice. Svědčí o tom i zapsání do Knihy rekordů před několika lety. Od té doby se zvýšil počet dětí o 100 procent. Zveme proto všechny děti z Modlanska a velmi širokého okolí k účasti. Jako vždy bude na závěr velká tombola o zajímavé ceny. Ostatní informace jsou níže na plakátě.

  26.9.2023  Karel Jeřábek

           

Letošní Drakiáda se vydařila. Počasí nám přálo tak, jako nikdy předtím. I když  dopoledne byla mlha, po poledni se udělalo krásně, svítilo sluníčko a teploty se vyšplhaly asi na 17 stupňů. Co bylo ale hlavní foukal tolik potřebný vítr. Zpočátku při zahájení to bylo slabé, sotva 2 m/sec. ale s přibývajícím časem byl už ten správný větřík asi 4 m/sec. a to bylo ono. Na obrázcích můžete vidět, jak velké množství draků létalo najednou po celé ploše. Byla to nádhera, kterou si užívaly nejen děti, ale i celé rodiny, které do Modelparku přijely.

      Nebylo to ale jen pouštění draků. Pro děti byla připravena řada drobných soutěží, kde dostávaly sladké odměny a mohly si při odpočívání opékat buřty, které dostávaly zdarma ve stánku, který sloužil nejen pro děti, ale pro všechny návštěvníky, kterých v areálu bylo asi 500. K létání s draky se prezentovalo 170 dětí s draky a bylo to na ploše vidět.

    Na závěr akce se uskutečnila tombola, kde všechny děti obdržely věcné upomínkové předměty. Závěrečným aktem bylo házení bonbonů z modelu letadla, které pro tuto příležitost připravil Pavel Nisser.

      Uspořádání celé akce zajišťoval Klub modelářů Severka Modelpark Suché v úzké spolupráci s obecním úřadem v Modlanech 

     Za náš klub patří především poděkování Pavlu Šternovi za přípravu areálu a organizaci akce a Pavlu Nisserovi, který komentoval celou akci rozhlasem.

     Jako vždy jsem něco nafotil a tak se můžete níže podívat. Pokud máte zájem vidět více fotek, dejte si do vyhledávače : rajče/columbia88 a prohlédněte si nejen Drakiádu, ale i ostatní foto. 

    10.10 2022   Karel Jeřábek

              

Read more...