MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

Přihlašovací formulář

Návštěvnost

2168746
dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
231
875
2879
15088
2168746

Kdo je připojen

We have 20 guests and no members online

         To bylo překvapení! Když jsem v neděli odpoledne mrknul na kameru z Modelparku, zahlédl jsem hemžení na place a tak jsem se vydal na letiště si zalétat. Už při příjezdu mě překvapilo větší množství automobilů na parkovišti, ale i  hromada všelijakých beden na asfaltu. Jakmile jsem ale zastavil a vylezl z auta, bylo mi všechno jasné Hlukot bubnů a rachot kytar se ozýval do celého prostoru. Musel jsem si ubrat hlasitost na naslouchátku a už to bylo dobré.

       Vše co se odehrávalo, bylo v režii rokové skupiny MELODICA. Ta si tu po dohodě s majitelem areálu Pavlem Šternem natáčela nový klip, pro který potřebovali asfaltovou rozjezdovou ranvej jako kulisu. A tak nezbylo než si dát kafčo, poslechnout si hudbu muzikantů této skupiny, ale i zpěv Hany Ježkové. Po skončení nám zbylo ještě dost času na polétání.

      Rocková skupina Melodica vydala CD s názvem Rockový srdce (titulní stránka je na obrázku), které si můžete zakoupit. Více o skupině můžete vědět, když navštívíte jejich webové stránky www.melodicamusic.cz

     Vyfotil jsem pár obrázků, abyste viděli, jak to bylo na ploše. Ten rachot neumím dát na web.

    1.listopadu 2021   Karel Jeřábek

Read more...

       

          Jak víte z našich předchozích příspěvků, pořádali jsme 2 velké akce tj, Polétání s jety a Drakiádu. Obecní úřad v Modlanech nechal natočit z těchto akcí videa, které si můžete prohlédnout na jejich stránkách -www modlany.cz. Prohlédněte si jejich pěkné stránky a vraťte se na titulní stánku, kde kliknete vpravo na f a videa jsou k prohlédnutí.

13.10.2012   Karel Jeřábek

          Jak vidíte na úvodním obrázku, právě startuje model kategorie F1A, což nebývá obvyklé na našem letišti. Podstatné ale je, že si naše letiště vybrali zástupci vedení Svazu modelářů ČR k natáčení dokumentu o předání vyznamenání našim úspěšným reprezentantům za rok 2020. V době covidu 19, kdy nebylo možné takové akce provádět, se zástupci všech leteckých sportů dohodli, že o svých vrcholných reprezentantech natočí dokument, který pak jako celek uvedou v televizi. Kdy to bude se snad dozvíme, abychom vás mohli informovat.

        Co se tedy natáčelo a dělo ? Celý dokument natáčel Miroslav Oros z Ústí nad Labem z firmy CUMULUS media s.r.o. Ze Svazu modelářů přijel předseda Jan Žemlička, předseda letecké komise Tomáš Ciniburk a Petr Cejnar. Ze soutěžících a vyznamenaných přijel Jan Sedláček za kategorii F5D a Vítek Ressler s otcem Danielem za kategorii F1A

       Nejdříve se natáčel rozhovor, kde o sobě a soutěžní kategorii popovídali aktéři a potom se natáčely starty a přistání modelů. Startů s modelem kategorie F1A prováděl Vítek několik a i když byl vítr asi 6 metrů, létal skvěle. Měl ale model připravený na akci rafinovaně, protože model po vypnutí a zalétnutí okruhu už jej jeho otec řídil rádiem, aby model neulétl daleko a bylo možné předvést i vykopnutí výškovky a bezpečně přistát. 

       Aby byly záběry na model perfektní, použil kameraman i dron pro záběry z výšky. Dron nechal ve výšce a natáčel lety modelu F5D a zároveň natáčel rychloběžnou kamerou let modelu. Kdo tuto kategorii zná, dovede si to představit, jak udělat záběr v rychlosti 80 m/s. Mě se povedl jen jeden snímek a to už létal pomalu s docházející baterkou.

        Na závěr už natáčeli jen předání krásných pohárů a diplomů. To už jsem byl ale na cestě domů.

    12.5.2021 Karel Jeřábek

 

Read more...