MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

Přihlašovací formulář

Návštěvnost

1582755
dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
622
621
2038
15448
1582755

Kdo je připojen

We have 9 guests and no members online

      Tentokrát mám velmi smutnou zprávu, že dnes zemřel Josef Klíma, po dlouhé nemoci ve věku 83 let. Znali jsme se od roku 1956 a i když byl v klubu v Teplicích, vídali jsme se na soutěžích volných modelů po celé republice a trénovali v Srbicích na pahorku. V našem klubu je 15 let a určitě jej všichni znají jako veselého modeláře, který se rád podělil o své bohaté zkušenosti. Vždyť byl Československý reprezentant a získal titul Mistra světa v kategorii F1B, což jsou volné modely poháněné gumovým svazkem. V Modelparku jste jej mohli vidět už jen s modely akrobatickými, jak jsem jej zachytil na fotkách níže.

            Určitě na Pepu budeme stále vzpomínat. Čest jeho památce.

 21.6.2021   Karel Jeřábek

 

Read more...

    Sobotní plánovaná akce, byla pouze setkáním modelářů s modely, které mají elektropohon. Žádná soutěž, jako v minulých letech nebyla, ale i jen setkání po dlouhé době určitě přišlo vhod. Bylo úmorné vedro asi 32 stupňů a vál slabý vítr asi 2 m/s. Sešlo se 25 účastníků s 35 modely všech možných typů, od různých výrobců. Konstrukčních modelů vlastní výroby bylo málo, je vidět, že pokrok nelze zastavit.

       I přes úmorné vedro, létalo se stále a bylo co obdivovat. Alespoň jsem to tak viděl já přes fotoaparát a tak přiblížím atmosféru těm, kteří se k nám do Modelparku nedostali.

    20.6. 2021 Karel Jeřábek

 

Read more...