MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

Přihlašovací formulář

Návštěvnost

1448875
dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
1462
834
2296
14859
1448875

Kdo je připojen

We have 9 guests and no members online

              I když Mistrovství ČR v kategorii RCEV začíná až v sobotu 19. září, tak v pátek bylo po celý den živo. Celé dopoledne zde totiž létala parta "kluků" z našeho klubu Severka a odpoledne už se sjížděli první účastníci Mistrovství. Stavěly se stany a různé přístřešky na ochranu před sluncem, kterého mělo být hodně.

           Pořadatelé pod vedením Rudy Rady připravovali plochu pro soutěž s vyznačením bodů pro přistání, posekání potřebné plochy, montáž reklamních panelů a vše pro příjem startujících.

              Já jsem se přijel podívat až navečer, abych zachytil atmosféru a přípravu na toto klání. Po ploše se stále někdo pohyboval a pod přístřešky se opravovalo co bylo potřeba pro úspěšné létání. Byl krásný klidný večer a tak bylo možné trénovat až do západu slunce. Jak to vypadalo můžete vidět na pár snímcích, které jsem stihl udělat v pátečním večeru.

      19.9. - 20.9. - 21.9. 2020      Karel Jeřábek

 

               

                                                           

                      

Read more...

                   O nevšední podívanou na Nesvačilském polétání se postaral Petr Pavlík z Přerova, se starty dvou vícestupňových modelů raket HERCULES ( 2. stupně) a ROSON ( 3. stupně). Oba starty natáčel kamerami a video mi poslal, abych se s vámi mohl podělit o zážitek. Tak se podívejte kliknutím na odkaz :https://youtu.be/B9IieOH0IMk

         15.9. 2020    Karel Jeřábek.

                                   

                      Na titulním obrázku vidíte loď, která stála v obci Modlany, kteří ji  likvidovali a nahrazovali novými prvky prolézaček pro děti. My jsme si jednotlivé díly přivezli do Modelparku ještě před prázdninami s tím, že na podzim ji postavíme.

          Na sobotu 12.září jsme vyhlásili brigádu, kde se počítalo se stavbou této lodi, ale i s údržbou areálu likvidací plevelu u ochranné sítě, likvidace hromad větví dřeva za hangáry a posekání trávy potřebné části plochy.

           Stavbě lodi se věnovala většina přítomných a nebylo to snadné dát dohromady bez dokumentace, jen s obrázkem jak byla postavena v Modlanech a dvou obrázků z ruského webu prodejce prolézačky. Bylo nutné vyvrtat ručně  14 děr pro základy prvního dílu, odvézt hlínu na plochu k zasypání děr po myších, postavit celou konstrukci a zabetonovat. Následovala ještě montáž klouzačky a ochranných prvků se schody.

             První, tu nejhorší část máme za sebou. Přední díl, tvořící vlastně loď, bude stavěna v dalších dnech po dohodě s Pavlem Šternem.  Všem, kteří přišli na brigádu patří poděkování.

         12.9.2020  Karel Jeřábek

 

           

                      Takhle vypadala loď v Modlanech 

Read more...