MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

Přihlašovací formulář

Návštěvnost

1761518
dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
294
453
294
10826
1761518

Kdo je připojen

We have 9 guests and no members online

                       Polétání s jety pořádá náš klub pravidelně a lze říci, že i v době covidu se akce konaly, i když omezeně. Proto jsme věřili, že letos bude účast pilotů maximální. Někteří piloti už přijeli ve čtvrtek, ale hlavní nápor se očekával až v pátek, kdy skončí pracovní doba. Byl nádherný den, slunečno, teploty až 27 stupňů a téměř nefoukal vítr.

        Vypravil jsem se na letiště až v 16 hodin, kdy ubývala teplota, ale většinu pilotů jsem už zastihl v parkovišti karavanů. Vybalovalo se a dávaly se dohromady modely. Byla to pohodička, někde se už sedělo a diskutovalo o všem možném, ale hlavně o nových modelech, které se objevily na place. Většina pilotů si také modely vyzkoušela na dráze i ve vzduchu. Létalo se téměř do večera, ale modely se uklízely do hangáru, protože se blížila silná bouře, která přišla po 21 hodině, ale to už piloti byli ve společenské místnosti Modelparku a pokračovali v plodné diskusi !

Pár obrázků z pátku si můžete prohlédnout níže. Ze soboty budu pokračovat později.

   22.5.2022   Karel Jeřábek

Read more...

            První setkání příznivců velkých modelů raket se uskutečnilo ve Svojku (poblíž Nové Paky) v Podkrkonoší, jak můžete vidět na některých snímcích. Bylo to v sobotu 7. května, za velmi pěkného počasí bez větru.  Nebylo to jen setkání, ale i soutěž o Mistrovské body v seriálu Mistrovství ČR velkých raket, podle národních pravidel. 

      Do Svojku přijelo na tuto akci 16 startujících s modely a uskutečnili 64 startů. Podle vyjádření účastníků to byla pohodová akce tak, jak má být. Pořadatelem byl Klub raketových modelářů z Prahy 7. 

      Já jsem byl nemocen a tak mi poskytl fotky Michal Kraus. Vybral jsem jich pár zajímavých, na kterých jsou nejen rakety, ale i jejich konstruktéři. Tak si je v klidu prohlédněte a zapište si termín 25.června, kdy vás zvu na stejnou akci do Modelparku v Suché. propozice se ještě objeví později.

15.5.2022  Karel Jeřábek

Read more...

         Pokud v současné době uvidíte na ČT 1, ČT 2 nebo na Nově reklamu České spořitelny s tváří herečky Jenovéfy BOKOVÉ na tomto prvním obrázku, zbystřete pozornost a můžete zahlédnout na vteřinu, nebo dvě model rakety Saturn 5. Jde o můj model, který jsem jim na natáčení reklamy zapůjčil.

     Koncem března mě telefonoval pan Fridrich z firmy iProps s.r.o., že by potřebovali na natáčení reklamy nějakou raketu a tak jsme se domluvili, že mohu přivézt model Saturna 5, který stále odpočívá v mé dílně a provětrání s utřením prachu už si zasloužil.

   Už jsem jedno natáčení zažil, ale tady se nemusela raketa vypouštět, jen postavit na určené místo, takže to bylo pro mě jednoduché. Ono totiž sledovat ten cvrkot kolem natáčení je zajímavé. Vše se odehrávalo v aule vysoké školy od 11 hod. a já už jsem tam byl po 10 hodině, abych nic nezmeškal. Model jsem dal do stojanu a prohlížel jsem si další potřebné modely pro natáčení. (viz obrázky). Postupně přijížděli filmaři, zvukaři a hromada dalších profesí, až nás tam bylo asi sto ! 

     Celý projekt řídí režisérské duo WOLFBERG (Přemek Ponáhlý a Jan Kalvoda). Celé 3 hodiny se dělalo několik záběrů, které se stále opakovaly, s některými modely se vůbec nic nedělalo a skupina mladých studentů s přístroji na očích byla určitě unavená. Ještě štěstí, že tam bylo občerstvení.

    Co potřebovali natočit udělali a odjížděli na další místo natáčet v jiném prostředí. Co natočili tady, je v několika málo vteřinách v té reklamě. Teprve takto si mohu představit, co taková reklama stojí !

9.5.2022  Karel Jeřábek

Read more...