MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

Přihlašovací formulář

Návštěvnost

1369263
dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
393
663
393
12398
1369263

Kdo je připojen

We have 17 guests and no members online

                                                                              Model MIRAGE  2000

 

           Na jarní Polétání s jety přijel Honza Horák s úplně novým modelem tryskáče Mirage 2000, jehož výrobcem je firma HVP. Model má délku 3000 mm, rozpětí 1850mm a váží 19 kg. Turbína je Frank FT 220.

          Model byl jedním ze dvou nových modelů na této akci. První létal Petr Gubi s modelem Baehawk  a létal výborně, předváděl akrobacie, jako by s modelem už létal několikrát.

          Když se připravoval na start Honza s modelem Mirage , říkal, že s modelem má už 4 starty a tak jsme očekávali co nám předvede. Zpočátku to vypadalo výborně, ale potom se v modelu něco stalo, akrobacie už nebyla akrobacie, ale boj Honzy o nerozbití modelu. Nejdříve odpadla jedna z bomb přichycených jen magnety, což ještě více ovlivnilo let, dvakrát to vybral nad zemí v malé rychlosti a povedlo se mu jít na přistání. Při prvním doteku upadla špička, kde byla zátěž 4 kg, tím nevyvážený model odskočil do výšky asi 5 metrů a spadl na podvozky, které se urazily. No dá se to opravit.

I přesto byla vidět zkušenost Honzy s létáním s velkými modely a jeho klid v nečekané situaci. Více snímků z akce je níže.

       24.5.2020  Karel Jeřábek

Read more...

              Poslední snímek z pátku nám ukazoval uskladněné modely v hangáru a další byly ještě vedle. Po ránu se opět stěhovalo vše na stojánku, nebo ke svým autům a dojížděli další piloti s modely. Celkem přijelo 12 pilotů a přivezli 17 modelů.  Jeden hezčí než druhý. Bylo to první létání v tomto roce a bylo to také znát. Určitá nejistota v řízení, ale i obavy, když některé modely se v podstatě zalétávaly. Hodně o tom bude vyprávět Zdeněk Hůlka, když oběma jeho modelům zhasl motor brzy po startu. Naštěstí je zkušený pilot a vždy stačil výborně přistát!

        Od 9, 30 hod až do 15 hodin se střídaly na ploše všechny modely, některé startovaly i několikrát a všichni fandili všem, protože jsou výborná parta.

        Vyšlo i počasí, kdy teploty byly přes 20 stupňů, slunečno a vítr téměř žádný, jen termické proudění.

       Zásluhu na úspěchu celé akce měl hostitel Pavel Štern, který připravil nejen celý areál, ale zajišťoval ubytování, stravování, úschovu modelů a průběh létání.

          Dnes vám ukazuji 30 snímků ze soboty, další budou příště.

      19.5.2020  Karel Jeřábek

 

Read more...