MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

Přihlašovací formulář

Návštěvnost

1503531
dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
210
275
210
7436
1503531

Kdo je připojen

We have 4 guests and no members online

               Opět se podíváme trochu nazpět a připomeneme si létání, když to šlo, s původní reportáží.

 

Novoroční polétání 2012

Tradičně již od roku 2006 se scházíme na Nový rok zahájit létání po právě užitém Silvestru a posledním sobotním létání za pěkného počasí. Tentokrát nám v neděli 1.ledna nepřálo počasí. Od rána bylo sychravo, mlha, občas drobný déšť, slabý větřík a teplota kolem 5 stupňů nad nulou.

To však neodradilo přes dvacet modelářů z Ústí, Teplic, Krupky a domácího klubu Severka přijít do Modelparku pokecat, prochladnout a případně si zalétat.

Většinou se čas prodiskutoval a bylo o čem. Řada modelářů přinesla nové modely a ti se staršími modely zase svoje zkušenosti. Zajímavostí bylo už jen to, že kromě mg Balína, který se pokoušel odstartovat modýlek na raketový pohon, všichni létali s modely na elektromotory.

Létání si každý zkusil většinou jen jednou – a stačilo. Ve vzduchu byly 3 větroně a ostatní většinou polystyrenové combaty, kterých stále přibývá. Vedoucí prodejny Modelář z Teplic dokonce létal s helikoptérou.

Ti , co byli prokřehlí, se chodili ohřát do klubovny Severky, kde si mohli udělat čaj nebo kávu. V závěru dne ještě Pavel Nisser a Ruda Rada udělali pro ty, kteří vydrželi do setmění ohňostroj. I když bylo nevlídno, myslím si, že to prospělo k seznámení mo delářů z dalekého okolí a nastartovat novou sezónu 2012.

 

     15.1.2021   Karel Jeřábek

Read more...

       Tentokrát vám nabízím nahlédnutí do reportáže z Létání na Nový rok v roce 2011 i s reportáží , která byla na našem webu.   

         12.1.2021 Karel Jeřábek            

Novoroční polétání 2011.

 

Tradičního novoročního polétání se letos zúčastnilo 25 modelářů převážně z našeho klubu a z ústeckého klubu. Je to vidět i na snímcích pořízených z parkoviště , kde bylo 17 automobilů. Letos bylo opět nasněženo, ale více než jiné roky. To jste mohli vidět i z aktuelní fotky našich webových stránek, kterou tam Honza dal, abyste viděli dopředu než pojedete, jak tam na letišti je.

Teplota 2 stupně nad nulou, mokrý sníh a jen slabý větřík nemohli vzít chuť k létání s modely několika jedincům, mezi kterými byl V. Ryzák, J. Imiolek, S. Jeníček, D. Vojtěch, Č. Šlapák, P. Stehlík, R. Exner a já s raketou UFA. Většinou šlo o vzlétnutí a po pár obratech zase dolů na sníh a vyzkoušet, že ty lyže fungují ! Byl sníh trochu tuhý a tak se to bohužel zapichovalo do sněhu. Bylo to však lepší než co provedl Roman, který si vybral ochrannou síť a byl tam jak kapr na suchu. Čeněk naopak nemohl naučit svůj model startovat a tak po několika pokusech a hlavně radách všech okolo, to vzal do ruky Pavel a už to šlo. Let mi však připomněl naše začátky s raketoplány, kdy se nám kolikrát zapíchly hned po startu za zadek ! Nic moc, jen nalomený trup, zbrzdil to sníh !.

Trošku jsme prokřehli, pokecali , viděli jsme se s ostatními a o tom to je , ale setkání na Nový rok je i povzbuzením do další stavby modelů , když je špatné počasí. Tak zase na jaře ahoj.

 

Read more...

      Budu pokračovat s fotkami z minulých let, při Létání na Nový rok, tentokrát 2009 a 2010. Už je nás trochu víc, občerstvení jako minule. Mrzlo, jak vidíte na obrázku, tak se na rybníce bruslilo. a byl přivezen tryskáč.

   9.1.2021   Karel Jeřábek

Read more...