MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

              Na prvním obrázku je samolepka 50 let stará, která mi zůstala z té doby, kdy se začala psát historie nejen raketového modelářství, ale i její propagace. Akci Létáme pro Vás pořádali raketoví modeláři z Prahy 7 na Letenské pláni. Postupem času se stala největší modelářskou akcí v republice, kterou vždy v prvním víkendu měsíce listopadu navštěvovali tisíce diváků.

           Nebylo to jen vystoupení kluků z Prahy, ale na tuto akci přijížděli rakeťáci z celé republiky a myslím tím i kluky ze Slovenska. Byl to prostě svátek rakeťáků, na který se všichni těšili, ale také připravovali. Jak uvidíte na obrázcích, dala příprava modelů hodně práce a přemýšlení aby modely létaly. Byla SHOW, jak má být. Bylo jich celkem 23, až do r.1990, kdy vše skončilo. Hlavním aktérem- organizátorem byl Karel Urban a celé vystoupení převážně komentoval Láďa Hadač, který je na druhém snímku.

             Obrázky jsou hrozné kvality, protože jsem to naskenoval ze starých Modelářů, kde už to bylo špatné. To by ale nemělo snižovat pohled na modely vytvořené pro SHOW. Podívejte se, co vše létalo na Letenské pláni.

      16.10.2020  Karel Jeřábek účastník těchto SHOW.

Read more...

                   O nevšední podívanou na Nesvačilském polétání se postaral Petr Pavlík z Přerova, se starty dvou vícestupňových modelů raket HERCULES ( 2. stupně) a ROSON ( 3. stupně). Oba starty natáčel kamerami a video mi poslal, abych se s vámi mohl podělit o zážitek. Tak se podívejte kliknutím na odkaz :https://youtu.be/B9IieOH0IMk

         15.9. 2020    Karel Jeřábek.

                                   

               Setkání příznivců velkých modelů raket, které jsme pořádali koncem června navštívil také majitel dronu Michal Medvid. Natočil půlhodinový materiál, ze kterého vystříhal ty nejlepší záběry ze startů raket. Nejvíce startů udělal Béďa Fressl s jeho raketoplány a Concordem, proto je zachytil na video a můžete se pokochat jeho starty a přistáními, protože všechny řídil RC soupravou.

       12.8.2020   Karel Jeřábek

                          

             

                                 https://youtu.be/CYmxY1wMKWI

 

v