MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

         Raketa S L S.

       Měla odstartovat 2.9. k měsíci, ale pro poruchu byl 2x start odložen. Právě dnes měli odstartovat, ale ve zprávách zatím nic !! 

I přesto se něco dělo, jak můžete vidět na fotografii, kterou mi poslal pan Ferdinand Szemla. Pod raketou SLS je dýmu jako by právě odstartovala. Není to ale v Americe, ale na státním zámku v Náměšti nad Oslavou, kde tento model v sobotu 10. září prezentovala skupina nadšenců kosmonautiky Jé Té Pádlo z Náměšti nad oslavou.  Postavili tento krásný model v měřítku 1:15 a má výšku 6,6 metru. Úctyhodný. Klobouk dolů před partou " kluků" z Náměšti nad Oslavou (nejmladšímu je 57 roků a někteří jsou bývalí piloti). Model není sice funkční, ale je to parádní model. 

    Není to jejich první model. Už v roce 2018 u Agentury Dobrý den v Pelhřimově certifikovali obří model rakety Falcon Heavy a celou kolekci obřích modelů kosmických těles, což bylo zapsáno do Knihy rekordů.

      12.9.2022  Karel Jeřábek

  

               Již tuto sobotu 25.června se sejdou příznivci velkých modelů raket v Modelparku. Jak můžete vidět níže na samolepce, je to již 15. ročník. Nejde tu jen o vypouštění větších modelů raket než jsou soutěžní, ale o předávání zkušeností ze stavby těchto modelů a osobní setkání s konstruktéry. Věříme, že nám bude přát počasí bez velkého větru a že se nás sejde velký počet.

    Zahájení startů modelů raket je po 10 hodině, s předpokládaným koncem 15 - 16 hod. Parkování v místě konání zdarma a ani vstupné do Modelparku se nevybírá. Občerstvení není zajištěno ! Upozornění : diváci sledují vše na vlastní nebezpečí.

      Na akci vás zvou "Rakeťáci" ze Severky.

21.6.2022   Karel Jeřábek

 

Propozice jsou o 3 články níže v Pozvánce.