MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

                                                      

                    Drakiáda v Chlumci se povedla! Vyšlo docela pěkné počasí, bylo ve 14 hodin, kdy byl začátek, asi 15 stupňů, polojasno, ale nefoukal vítr, který jsme potřebovali. Před 14 hodinou to vypadalo jako vždy. Sem tam se někdo objevil a přišel na plochu před panelové domy v Zalužanské ulici, ale nakonec bylo téměř 30 draků, se kterými se děti proháněly po louce, protože nebyl vítr a chtěly své draky naučit létat. Musím přiznat, že jsem některé obdivoval s jakou vervou chtěly, aby drak letěl. Před 15 hodinou, když jsme viděli, že už mají běhání dost, přišli jsme na řadu my s modely.

       Nejprve jsem odstartoval dva modely raket s krásným otevření velkých padáků a přistání zpět k rampě. Následovala ukázka Jardy Štěrby s vrtulníkem, za kterou měl velký potlesk a pro létání s letadlem jsem si připravil čarodějnici, která se všem líbila. Naše vystoupení tím skončilo.

         Děti obdržely od Městského úřadu sladkosti s Diplomem a odešly do Hasičárny, kde si mohly upéci buřty.

            Chlumecká Drakiáda se vydařila i díky našemu vystoupení, i když jen ve dvou účastníků z našeho klubu.

     19.10.2019  Karel Jeřábek

Read more...

     V sobotu 5.října za velmi sychavého počasí jsme uspořádali ve spolupráci s obcí Modlany tradiční Drakiádu. Když píši sychravého počasí, tak jak můžete dále vidět na obrázcích, bylo opravdu ošklivo. Teplota pod 10 stupňů zataženo, chvílemi to vypadalo, že se mraky protrhnou, ale vydrželo to. Nepršelo, ale sychavé počasí umocňoval vítr, který i když nebyl silný, byl nepříjemný.

       Ještě ve 13,45 hodin jsme si mysleli, že nikdo nepřijde. Ale pomalu se plnilo parkoviště z auty a nakonec se přihlásilo 23 dětí s draky a se svými rodiči. Každý ihned přešel na asfaltovou plochu a létalo se o sto šest. Rodiče měli někdy potíže se seřízením draků, ale myslím, že se všichni proběhli a užili si létání.

        Aby se děti ohřály, měli možnost zajít do klubovny, kde bylo občerstvení v podobě čaje, kávy a párku v rohlíku. V klubovně si také mohly děti vymalovat draky a paní učitelky z mateřeké školy zde vylepily na výkladní skříň vyrobené draky ze školky. Hezké!

        Na ploše se nejen létalo s draky. Pavel Nisser naložil několikrát do svého modelu bonbóny a shazoval je zvýšky. To se dětem hodně líbilo. Závěr Drakiády jsme udělali v nové klubovně, kam se vejde klidně 40 lidí. Nejprve Pavel Štern předal pletené hračky pro mateřskou školku a potom nastalo losování věcných cen pro všechny účastníky. Zároveň dostali na upomínku i Účastnické diplomy.

        Na to, jaké bylo počasí, můžeme konstatovat, že se akce podařila a děti byly určitě spokojené, i když bylo ošklivě. 

     5.10.2019   Karel Jeřábek

   

Read more...