MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

         To byla paráda. Po roce se opět vrátily jety do Modelparku. Slunečné ráno bylo trochu chladnější, ale byl nádherný celý den, což umocňovalo celou atmosféru setkání pilotů jetů. Tak jak jsem psal, dopoledne ještě dojeli další účastníci a tak nakonec bylo 42 modelů na stojánce a z toho 30 jetů. Mezi piloty byli rovněž přátelé ze Slovenska a Německa. Je to největší počet, jaký zde byl.  Nevím, jestli byli všichni tak natěšení, že se zase něco pořádá, ale spíš to bylo proto aby si všichni zalétali v pěkném prostředí a předvedli své umění před kamarády a diváky. 

         Diváků se vystřídalo v průběhu akce asi 500 a byli nadmíru spokojeni. Určitě se sociální sítě hemží fotkami a videi z tohoto setkání. Pro obec Modlany tu natáčela firma krátké video, takže jej budeme moci shlédnout na jejich webu.

      Nafotil jsem si rovněž řadu obrázků a z toho vybral takové, které ukáží všechny modely a většinu pilotů.

      Poděkování za uspořádání akce patří předně Pavlovi Šternovi, který se staral o "pohodlí" účinkujících a členům klubu za pomoc v organizaci.

              Hlavní poděkování patří ale pilotům, kteří vážili někdy hodně dlouhou cestu k nám do Modelparku, aby předvedli své umění.

   4.10 2021   Karel Jeřábek                                                                              Pozor prohlížejte do konce !

Read more...

           Když jsem v pátek navečer přijel do Modelparku bylo už na ploše a hlavně v depu živo. Slovenští i němečtí modeláři už měli zaparkované karavany a přívěsy s modely a sestavovaly je, ale i naši se rovněž sjížděli z celé republiky. Samozřejmě, že se zkoušelo vše, aby se mohli v sobotu ukázat. Někteří dokonce startovali na ploše a zkoušeli nejen funkčnost agregátů, ale i svoji pilotáž.

     Jak už to také bývá při těchto akcích, je o čem si povídat a případně se seznámit s novými dalšími piloty. Diskuse se táhly dlouho do noci, ale to až po uložení všech modelů do hangárů, které byly k tomu přizpůsobené. Jak uvidíte na snímcích létalo se a povídalo venku až do západu slunce. V pátek bylo už na místě asi 20 pilotů a to se čekalo s příjezdem dalších v sobotu dopoledne. Už teď jsme věděli, že to bude velká akce. Pár snímků z večera, které připomínají příjezdy vám nabízím.

     2.října 2021  Karel jeřábek

 

Read more...

         Pěkné počasí v sobotu přispělo k pěkné akci, kterou jsme uspořádali podle plánu. Dalo by se to rozdělit na dvě části. Burza a klubové polétání. Už od rána se připravovali prodejci různého modelářského materiálu k prodeji toho, co už nebudou potřebovat a jiní využijí za přijatelné ceny. Prodejců bylo asi 15 jako vloni. Nakupujících a návštěvníků celé akce bylo tak 200, převážně starších modelářů, kteří si přišli také pokecat s vrstevníky a shlédnout ukázky pilotáže modelů. 

        Druhou částí bylo klubové létání, které zastupovalo jen pár členů a ostatní piloti byli z okolních klubů a z Německa  Po celé dopoledne a až do večera bylo se na co dívat, jak můžete vidět na obrázcích níže. Součástí bylo i opékání buřtů a trochu občerstvení ve stánku našeho kamaráda z Německa. 

        Děkuji všem pilotům a prodejcům za účast.           POZOR ! Na konci příspěvku Překvapení !

26.9.2021 Karel Jeřábek

Read more...