MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

                      Letošní plánovaná akce Polétání s jety byla poněkud zvláštní, poznamenaná situací s koronavirem. Už když jsme se rozhodovali, zda akci uspořádat, věděli jsme, že může být situace, kdy piloti s jety nemusejí vůbec přijet a veškeré náklady na akci přijdou vniveč a diváci, kterých by bylo možná hodně, by byli na místě zklamáni. Proto jsme se rozhodli, že akce bude, ale bez diváků, jako je to u většiny sportů.

         Je to přeci jenom setkání pilotů jetů a ne soutěž ! Akce nebyla nikde inzerována, kromě našeho webu. Berte to prosím jako bonus pro věrné návštěvníky našeho webu !!!! Na akci bylo vidět, že přijeli na akci ve velké většině jen modeláři se zájmem o stroje a umění pilotů. V průběhu celého dne se možná vystřídalo tři stovky diváků a ti se museli spokojit s tím, že nebyl ani obvyklý stánek s občerstvením.

          Poslední dny před akcí bylo nádherné počasí a bez větru. Jako na potvoru se přes noc z pátku na sobotu přihnal pěkně silný vítr, který rovněž ovlivnil účast pilotů. Teplota byla po ránu asi 9 stupňů, ale v poledne to vylezlo až na 20 stupňů a sluníčko pěkně hřálo.

           Někteří piloti byli v Modelparku už v pátek, další dojížděli ještě v sobotu. Po ránu si připravovali modely, ale do vzduchu v tom větru (asi 8m/sec.) se nikomu moc nechtělo. Před desátou to rozřízl a rozjel pilot z Německa Nitsche HOLGER s modelem větroně s pohonem turbínou. Bylo to perfektní vystoupení a následovala další Petra Gubiho, Lukáše Zidáčka, Zdeňka Smrčka, Jana Prokopa, Ervína Poláška, Zdeňka Ritticha, Pepy Opičáka, Mirka Mencla a Jana Horáka. Postupně se tak vystřídalo 9 velkých modelů s tryskovým pohonem a řada další s dmychadly, až do 16 hodin. Byla to pěkná pohodová akce a ti, kteří tam byli, odcházeli domů určitě spokojeni.

           Nafotil jsem něco a tak si ještě prohlédněte obrázky z akce.

      4.10. 2020  Karel Jeřábek

         

Read more...

                   Jako každý rok, tak i letos budeme pořádat setkání pilotů modelů s tryskovým pohonem. Je to téměř na konci naší sezony, ale řada diváků už se na tuto akci těší. Připravený plakát zobrazený níže, měl sloužit k velké propagaci akce. Bohužel jej vidíte jen vy na našem webu. Akce bude, ale bez velkého počtu diváků vzhledem k opatření k epidemii. Předpokládáme proto, že diváci budou jen modeláři, kteří ví, jak se v této situaci chovat. 

           Doufejme, že se počasí vydaří lépe než v minulém víkendu, kdy jsme museli zrušit konání burzy. Přeji pěknou podívanou.

   28.9..2020   Karel Jeřábek

                       

                    Ne jen sportovní a propagační činnosti slouží areál Modelparku, ale i příležitostními oslavami členů klubu, nebo příznivců modelářství. Tentokrát to nebylo jedno ani druhé, ale proběhla v pátek 25.září oslava 80 narozenin Jana Horáka, pilota Jetů, který do Modelparku jezdí na všechny Polétání s Jety a Letecké dny.

           Znají jej nejen návštěvníci Modelparku, ale i modeláři po celé republice, kam s modely jezdí vystupovat. Oslavu organizovali piloti Jetů. Někteří přijeli s modely, že si zalétají na naší akci "Letecký modelářský víkend", jiní jen tak na oslavu a mohu říci, že přijeli z celé republiky i Slovenska!!! Bohužel počasí létání nepřálo. Společně tak oslavili Honzovy narozeniny a předali mu dárek v podobě letu tryskáčem L-29 jako zkušební výcvikovou lekci. Přejeme mu, ať si to hodně užije.

Read more...