MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

               Kromě Burzy, kterou jsme již inzerovali, bude v podstatě takové setkání modelářů na konci sezóny, která byla pro nás všechny nějak divná. Máte možnost si už od 9 hodin v Modelparku zalétat, nebo zajezdit s jakýmkoliv modelem. Proto věříme, že se k nám vypravíte nejen na Burzu, ale i na polétání v Modelparku, v pěkném prostředí Českého středohoří.

           Na sobotu je sice předpověď počasí špatné, ale kdo to zná v Modelparku v Suché ví, že se nám to dokáže vyhnout, Obec Suché má ve znaku studnu s hromadou písku, což vyjadřuje sucho a malé srážky v oblasti. 

     Informace o Burze jsou zde, ale níže.

   24.9.  Karel Jeřábek

                             

               Starší modeláři si pamatují burzy modelářských potřeb, které vznikly v 80 létech, kdy byl nedostatek jakého-koliv modelářského materiálu. Mezinárodní závody kolem pylonů v Mělníku byly dostaveníčkem všech modelářů, kteří něco sháněli a nebo nabízeli k prodeji. Modelářské firmy se předháněly v nabízeném zboží se slevami a tak se do Mělníka vyplatilo zajet něco nakoupit a ještě vidět zajímavou soutěž. Burzy se rozšířily na další větší akce, ale nabídky ustávaly, protože začal internetový obchod a prodejci už neměli a nemají zájem jezdit prodávat po akcích.

          Změnila se totiž situace, kdy si modeláři většinou nakupují přes internet co potřebují. Od materiálu na stavbu modelu, až po hotové modely. Většinou se v současné době nakupují modely téměř hotové a modeláři mají model jako nástroj k zábavě. Po čase se model opotřebí a tak se pořídí nový. Modely se hromadí, někdy zůstane elektronika a model zlikvidujeme a co s tím.

        Proto je tu i v současné době BURZA ! Není jich mnoho, letos byla v Nesvačilech a možná na některém Leteckém dnu.

            Máte dost času na to přebrat co nepotřebujete, případně si poznamenat co naopak potřebujete a v sobotu 26. září přijet do Modelparku v Suché, kde můžete levně nakoupit co hledáte, prodat pro Vás nepotřebné zboží a ještě si zalétat na našem modelářském letišti, kde pořádáme Letecký  modelářský víkend.

      22.8.2020 a 7.9. 2020  Karel Jeřábek

                          

                            

Read more...

 

           

Letecký den 2020 V CHEBU bude jistě zajímavou podívanou pro příznivce starých letadel. Bližší informace na jejich webu.

  

                                

https://www.facebook.com/pg/letistecheb/events/?ref=page_internal
http://www.letistecheb.cz/letecky-den-2020.html