MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

                Tak jsme zahájili soutěžní sezónu ! Bylo to netradiční, tak jak jsem psal už v pozvánce na tuto akci. Už předpověď počasí mi nepřidávala  náladu, ale sobotní ráno (v 5 hodin) vypadalo docela dobře. Jenže, už když jsem jel do Modelparku v 8 hodin, chvílemi pršelo, sice drobně , ale pršelo. Přijel jsem samozřejmě první, začal jsem skládat model a očekával příjezdy dalších, kteří by věřili že "to dneska půjde". Chvílemi přestávalo pršet a už se valila lavina soutěžících. No lavina, bylo nás sedm jako v Sarajevu, nebo Sedm statečných. V tom počasí to druhé.

          Neodradilo nás to, protože občas přestávalo pršet a dalo se docela dobře létat. Ještě několik drobných úprav na modelech a jejich seřízení a mohlo se jít soutěžit. Slávek Jeníček ještě ulomil jeden list vrtule, když místo přistání na bod si udělal mezipřistání a rychle přizpůsoboval náhradní.

           K desáté hodině jsme se rozhodli, že soutěž začneme. Startovali jsme po jednom a vždy 2 nebo 3 starty najednou a pěkně to odsejpalo. Zatím-co jeden soutěžil, ostatní měli čas na sledování a fandění. Občas sprchlo, ale jeli jsme stále. Odlétali jsme všech 10 kol, které jsme měli naplánované. Bylo nás sice jen 7, ale byla to pěkná soutěž. Dokonce jsme se dohodli, že bychom těchto klubových jednoduchých soutěží udělali ještě několik, třeba i ve všední den.

               Na závěr byli tři nejlepší odměněni diplomy a věcnýmu cenami (EPOXY 1200) a všichni přítomní obdrželi za účast Diplomek. Vítěz Ruda Rada získal Putovní pohár, který zdobí naší klubovnu.

      6.6.2020   Karel Jeřábek  

    

Read more...

                             Dlouho se nic nekonalo a tak jsem si řekl, že bychom si mohli v sobotu 6.6. 2020 zasoutěžit v rámci klubu, vždyť je nás dost na takovou akci. Aby to nebylo náročné pro mě jako pořadatele i soutěžícího a ani pro případné soutěžící, zvolil jsem kategorii elektrovětroňů, ale jen jednu úlohu a tou je PŘISTÁNÍ. To znamená, že každý odstartuje a hned přistane. Tím pádem to bude velice krátké. Přistávat se bude do kruhu o poloměru 10 metrů. Naměřená vzdálenost v centimetrech špičky modelu od středu kruhu je počet bodů. Pravděpodobně odlétáme 10 kol. Nejmenší součet bodů ze všech kol určí vítěze.       

           Určitě to bude zajímavé sledování . Doufám, že vyjde trochu počasí, aby se nás na letišti sešlo co nejvíce, nejde přece jen o létání !!

          4.6.2020  Karel Jeřábek 

 

                                 

                  Tento týden bylo pěkné počasí na létání. Já jsem vyrazil do Modelparku jako vždy v úterý hned po obědě, protože jsem viděl z kamery, že už tam někdo je. Při příjezdu mě překvapil přítomný vrtulník záchranné služby, který létal na konci plochy směrem k dálnici. Kluci s nimu měli dohodu, že budou cvičit na druhé starně a modeláři mohou klidně létat.

      Sešlo se nás tam celkem devět a bylo to parádní odpoledne. Připomělo mi to dny, kdy se nás tu scházelo mnohem více, než v poslední době. Zalétali jsme si všichni, kromě Jardy, který si ale přišel jen seřídit motor, který se mu podařilo za pomoci Slávka natočit. Ještě je tu sobota a neděle, kdy má být hezky, tak si přijďte zalétat !!!

    25.10.   Karel Jeřábek

 

Read more...