MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

                     Znovu jsme zkusili si zalétat trochu jinak než podle pravidel a tak jsme si vyzkoušeli, že je to prima. Žádný shon, poklidné létání a u toho dobrá nálada. Dokonce přijal výzvu i Ervín a létal s námi s modelem poháněným dmychadlem. Předpověď počasí byla ošklivá, samý déšť a vítr, což možná odradilo některé členy klubu. Situace na ploše byla ale trochu jiná, jak to v Suché bývá. Všade okolo padají trakaře a my můžeme létat! Tady to jen pohrozilo a odlétlo s větrem asi 2 metry, směrem na východ.

           Létali jsme na 10 kol tak, že každý startoval v prvém kole 3x, ve druhém 4x a ve třetím 3x, abychom se nezdržovali nástupy a odchody ze startoviště. Vše se tak urychlí. Už na titulním snímku vidíte, jaká mračna nám hrozila.

Read more...

               Jak vidíte z minulého příspěvku, tak velkou akci Drakiády nemůžeme pořádat a tak je tu prostor ve volném termínu 10.10. od 10. hodin na naši rychlosoutěž Létáme na bod, kde nás je pár a daleko od sebe. Soutěží se s jakým-koliv větroněm, ale mohl by to zkusit někdo i s motorákem ?!

Zopakuji jen lehká pravidla. Létá se jen jedna úloha ze soutěže elektrovětroňů kat. RCEV a to přistání na bod. Každý odstartuje, ve vzduchu je jak dlouho chce i v jaké výšce a počítá se mu jen přistání, měří se vzdálenost od špičky modelu ke středu bodu. Je jedno v jaké poloze model je, jestli na zádech, vychýlený do strany a pod.. Jeden centimetr znamená 1 bod, tedy co nejméně bodů, tím lépe. Poletíme na 10 kol. Vítěz obdrží putovní pohár, který může naplnit něčím dobrým, ale pohár nechá v klubu, aby jej nemusel zase vozit na další soutěž. Dále obdrží od pořadatele známý Rukypotřes a účastnický Diplomek

Read more...

              I když Mistrovství ČR v kategorii RCEV začíná až v sobotu 19. září, tak v pátek bylo po celý den živo. Celé dopoledne zde totiž létala parta "kluků" z našeho klubu Severka a odpoledne už se sjížděli první účastníci Mistrovství. Stavěly se stany a různé přístřešky na ochranu před sluncem, kterého mělo být hodně.

           Pořadatelé pod vedením Rudy Rady připravovali plochu pro soutěž s vyznačením bodů pro přistání, posekání potřebné plochy, montáž reklamních panelů a vše pro příjem startujících.

              Já jsem se přijel podívat až navečer, abych zachytil atmosféru a přípravu na toto klání. Po ploše se stále někdo pohyboval a pod přístřešky se opravovalo co bylo potřeba pro úspěšné létání. Byl krásný klidný večer a tak bylo možné trénovat až do západu slunce. Jak to vypadalo můžete vidět na pár snímcích, které jsem stihl udělat v pátečním večeru.

      19.9. - 20.9. - 21.9. 2020      Karel Jeřábek

 

               

                                                           

                      

Read more...