MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

                  Tento týden bylo pěkné počasí na létání. Já jsem vyrazil do Modelparku jako vždy v úterý hned po obědě, protože jsem viděl z kamery, že už tam někdo je. Při příjezdu mě překvapil přítomný vrtulník záchranné služby, který létal na konci plochy směrem k dálnici. Kluci s nimu měli dohodu, že budou cvičit na druhé starně a modeláři mohou klidně létat.

      Sešlo se nás tam celkem devět a bylo to parádní odpoledne. Připomělo mi to dny, kdy se nás tu scházelo mnohem více, než v poslední době. Zalétali jsme si všichni, kromě Jardy, který si ale přišel jen seřídit motor, který se mu podařilo za pomoci Slávka natočit. Ještě je tu sobota a neděle, kdy má být hezky, tak si přijďte zalétat !!!

    25.10.   Karel Jeřábek

 

Read more...

                                                                              Zavírák 2019

 

          V sobotu 12.října 2019 jsme uspořádali poslední akci v roce a to i poslední soutěž v kategorii RCEV v republice. Název ZAVÍRÁK 2019 přolákal větší množství soutěžících než obyčejně míváme. Zásluhu na tom má asi počasí, protože předpověď byla lákavá. Také to tak bylo. Od rána bylo nebe modré jako v Itálii a vydrželo to až do konce soutěže bez mráčků. Naopak starším modelářům jako jsem já, to dělalo problém vidět model ve větší výšce.Teploty se vyšplhaly přes 20 stupňů  a tak o stoupavé proudy nebylo nouze

        Soutěž zahájil Ruda Rada, který měl za klub akci na starosti, ve výpočetním středisku mu asistoval Martin Tintěra, který zpracovával výsledky a organizoval i průběh soutěže. Letělo se celkem 6 kol a v pohodě jsme si to odlétali po skupinách. havarie byla jen jedna, nárazem modelu do bezpečnostní stěny. Po soutěži bylo ještě posezení s opékáním buřtů

         Na závěr bylo vyhlášení výsledků a předání diplomů a věcných cen, jak můžete vidět dále na obrázcích. Výsledky dá pravděpodobně R. Rada na Stoupák.

   Více fotek je na: rajče.cz, heslo : columbia88, zavírák 2019

     12.10.2019   Karel Jeřábek

              

Read more...

            V sobotu 12. října pořádáme soutěž elektrovětroňů. Propozice jsou níže.

             Zveme všechny příznivce tichého letu do Modelparku, včetně členů klubu na měření času. 

    7.října 2019   Karel Jeřábek