MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

         V sobotu, kdy probíhalo setkání pilotů jetů, mohli přítomní vidět skupinku lidí, kteří se pohybovali v prostoru za tryskáčem. Co se tam dělo?               

Už po druhé se uskutečnila brigáda na sestavení dětské atrakce - lodě s tím rozdílem, že byla pozvána jen skupinka mladších a silných mužů. Jednalo se o namáhavou práci - vrtání děr na zakotvení sloupků, které nesou vlastní loď. Zároveň prováděli sestavení z jednotlivých dílů, kde nebylo nutné dalších posil. Kdo by si chtěl udělat brigádu pro údržbu některých dílů, může se dohodnout s Pavlem Šternem, co lze opravovat. Celé partě ve složení Jan Mašek, Roman Exner, Zdeněk Barza, Miroslav Bělohlávek, Martin Tintěra  a Pavel Štern patří uznání a poděkování za provedení náročné práce. Na obrázcích vidíte postup prací a výsledek.

    6.10.2020  Karel Jeřábek

                

       

 

Read more...

                      Na titulním obrázku vidíte loď, která stála v obci Modlany, kteří ji  likvidovali a nahrazovali novými prvky prolézaček pro děti. My jsme si jednotlivé díly přivezli do Modelparku ještě před prázdninami s tím, že na podzim ji postavíme.

          Na sobotu 12.září jsme vyhlásili brigádu, kde se počítalo se stavbou této lodi, ale i s údržbou areálu likvidací plevelu u ochranné sítě, likvidace hromad větví dřeva za hangáry a posekání trávy potřebné části plochy.

           Stavbě lodi se věnovala většina přítomných a nebylo to snadné dát dohromady bez dokumentace, jen s obrázkem jak byla postavena v Modlanech a dvou obrázků z ruského webu prodejce prolézačky. Bylo nutné vyvrtat ručně  14 děr pro základy prvního dílu, odvézt hlínu na plochu k zasypání děr po myších, postavit celou konstrukci a zabetonovat. Následovala ještě montáž klouzačky a ochranných prvků se schody.

             První, tu nejhorší část máme za sebou. Přední díl, tvořící vlastně loď, bude stavěna v dalších dnech po dohodě s Pavlem Šternem.  Všem, kteří přišli na brigádu patří poděkování.

         12.9.2020  Karel Jeřábek

 

           

                      Takhle vypadala loď v Modlanech 

Read more...

                                Letos je to 15 let co jsme začali jezdit do Modelparku a celou tu dobu kličkovali s auty mezi kalužemi. V současné době probíhá oprava asfaltového povrchu, ale jezdit se do Modelparku dá i v dopoledních hodinách, kdy se na opravě pracuje. Až do konce příštího týdne počítejte s možným omezením přejezdu. Na snímku můžete vidět opravenou část vozovky od odbočky k Modelparku.

       17.6.2020   Karel Jeřábek