MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

              Na sobotu jsme zvali na brigádu všechny členy, ale bylo to jako vždy. Někteří se omluvili, ale většinu takové akce nezajímají. Škoda !!! Výmluva na krátký termín oznámení není to správné. Lepší bude domluvit si brigádu v jiném termínu a je to jedno, kdy se udělá, ale je to nutné teď a né v zimě !

         Sešlo se nás alespoň pár, ( osm ) abychom likvidovali vše, co kazí vzhled Modelparku, nebo jej omezuje v činnosti. Byla tak v permanenci motorová pila a likvidovaly se náletové dřeviny při cestě k letišti, sekala se tráva křovinořezy a likvidoval se plecel u ochranné sítě. Kdo byl přítomen vidíte na následujících obrázcích a všem patří poděkování. Opečené buřty na konci akce byly jen slabou odměnou za dobře vykonanou práci.

       5.září 2021     Karel Jeřábek.

Read more...

       Skončily prázdniny a je trochu uvolnění z Covidu a tak se naskýtá možnost všem členům klubu udělat si brigádu. V měsíci září a v říjnu proběhne v areálu celá řada akcí a tak je nutné pro udržení něco udělat. Sejdeme se v sobotu 4. září v 9 hodin. Na programu bude likvidace dřevin na příjezdu do Modelparku, sekání trávy, nátěry zařízení, likvidace plevelů. Pokud má někdo křovinořez, bylo by dobré jej přivézt, aby mohlo sekání probíhat na více frontách.

         J když řada členů má již splněné a odpracované hodiny, věříme, že se nás sejde co nejvíce. 

 

Read more...

    Na úvodním snímku vidíte připravené místo k betonáži základu pro novou garáž, která bude sloužit pro dva účely. Za prvé to bude garáž na automobil a za druhé to bude další menší hangár pro uschování modelů při nějaké velké akci. Tento stav byl asi před třemi týdny, kdy se základ zabetonoval.

       Na dalším snímku už můžete vidět auto, které přijelo v úterý do Modelparku až z Polska, kde je výrobce těchto budov. Dopoledne před osmou hodinou začali se stavbou. Dvěma pracovníkům z Polska pomáhal ještě Jarda Štěrba, Pavel Štern a jeho zeťáci Václav a Petr. Práce jim šla perfektně a tak už v půl desáté odjížděli Poláci na další stavbu a kluci celý hangár zajišťovali hmoždinkami do základu. Takže, opět máme něco nového v Modelparku.

           Ti, co nebyli delší dobu na letišti ještě potěším zprávou, že na příjezdové cestě u rozcestníku, byly zasypány výmoly na cestě a je lepší příjezd.

         Nyní si můžete prohlédnout fotky, jak se stavěl hangár.

      14.5.2021   Karel Jeřábek

 

Read more...