MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

      Tentokrát mám velmi smutnou zprávu, že dnes zemřel Josef Klíma, po dlouhé nemoci ve věku 83 let. Znali jsme se od roku 1956 a i když byl v klubu v Teplicích, vídali jsme se na soutěžích volných modelů po celé republice a trénovali v Srbicích na pahorku. V našem klubu je 15 let a určitě jej všichni znají jako veselého modeláře, který se rád podělil o své bohaté zkušenosti. Vždyť byl Československý reprezentant a získal titul Mistra světa v kategorii F1B, což jsou volné modely poháněné gumovým svazkem. V Modelparku jste jej mohli vidět už jen s modely akrobatickými, jak jsem jej zachytil na fotkách níže.

            Určitě na Pepu budeme stále vzpomínat. Čest jeho památce.

 21.6.2021   Karel Jeřábek

 

Read more...

 

                    Včera oslavil svoji osmdesátku náš člen klubu František Vondrášek. Přejeme mu do dalších let hlavně hodně zdraví, spokojenosti a mnoho startů s dobrým přistáním.

                 21.4.2021         Rada klubu Severka.

                               Jak jsem již nedávno informoval, tak máme další znak klubu. Nyní už jsou hotové samolepky v  6 barvách na průhledném podkladě. Velikost je 6, 7,5 a 9 cm na šířku. Členové klubu, kteří si je objednali, si je mohou vyzvednout u Karla Pecky na letišti. Zájemci z veřejnosti si je mohou rovněž koupit, protože i s tím jsme počítali, že sběratelé mohou mít i o naše samolepky zájem.

25.6.2019 Karel Jeřábek