MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

               V pondělí 13.7. jsme pro děti z příměstského tábora v Duchcově uspořádali ukázky modelů přímo v Modelparku. Pro předvedení modelů vyzval předseda klubu všechny členy a tak se předpokládalo, že se nás tam pár sejde, abychom splnili, co jsme vedoucím slíbili. A sešlo se nás tam dost, že bychom mohli udělat menší letecký den. Už od rána byli na ploše "kluci"z Teplic a tak zůstali už na předváděčku a před 13 hodinou jsme dorazili další.

            Skupina 13 dětí a vedoucí dorazili pěšky z autobusu ze Suché a měli hned možnost prohlédnout si modely, se kterými jsme měli létat a modely Pavla Šterna vystavené v hangáru Modely byly všeho druhu. Motoráky na elektromotory, větroně, samokřídla, rakety i tryskáče.

                Postupně jsme předvedli všechny modely, některé i vícekrát. Tryskáče mohly děti vidět nejen na stojánce, ale i v letu, protože piloti Roman Gerlich a Jan Prokop si přijeli s nimi zatrénovat.

                 Nejvíce si ale děti užili vystoupení Pavla Nissera s motorákem, se kterým nejen předvedl seskok parašutisty, ale několikrát naplnil pumovnici bonbóny a shazoval je z výšky mezi děti. 

         Dík za vystoupení patří těmto modelářům z klubu Severka: Jan Blecha, Miloš Soukup, Zděnek Šubrt, Pavel Štern, Martin Tintěra, Karel Jeřábek, Slávek Jeníček, Čenda Šlapák, Pavel Nisser, Luboš Vrbacký a Karel Pecka.

           I když šlo o malou skupinku dětí, měli z toho dne alespoň mnoho zážitků a my naopak možnost setkání ve větším počtu, než bývá obvyklé. A to je přece prima.

       

13.7.2020  Karel Jeřábek

              

           

     

Read more...

                              Letošní polétání s maketami letadel nebylo jednoduché. Pavel Nisser, který tuto akci zajišťoval v předstihu ani nemohl vědět, zda ji bude moci k vůli koronaviru pořádat. Naštěstí se už mohlo pořádat akce pro pár lidí a to nám stačilo, aby mohl vydat propozice. Nebylo sice možné zajistit stánek s občerstvením, ale i o to se postarali s párkem v rohlíku a opékáním buřtů v závěru akce.

           Celý týden pršelo (někde byly i povodně), tentokrát i v Suché, kde bývá nejméně srážek. Ale počasí bylo milosrdné. V sobotu od rána v areálu Modelparku nepršelo, bylo sice zataženo a trochu větru asi 4m/sec., teplota kolem17 stupňů, ale to celkem vyhovovalo.

          Předpověď počasí samozřejmě ovlivnila i účast. Sešlo se celkem 13 pilotů s 25 modely nejen maket bojových letadel, ale i další kategorie. Z našeho klubu létal Slávek Jeníček a Pavel Nisser.

                     Na závěr byly vyhlášeny 3 nejhezčí modely. Vítězný model byl ALBATROS D5 pilota Mariana Ševčáka, který je na titulním obrázku níže. Ostatní fotky dokumentují všechny modely a průběh akce.

     21.6.2020 Karel Jeřábek

Read more...

 

 

    Pavel Nisser, organizátor akce k tomu dodává bližší informace, které se do doby konání mohou změnit, proto sledujte nadále náš web.

 

        Vážení přátelé modeláři a příznivci Elektromaketářské.

Snad vás potěším, že Elektromaketářská 2020 se bude konat v původním termínu , v sobotu  20.června tohoto roku.
Bude koncipovaná formou volného polétání a vyhodnocením nejlepšího modelu. 
Těším se, že se opět sejdeme, poklábosíme , ale hlavně předvedeme své stroje a polétáme s nimi.
Otázkou zůstává , zda budeme mít opět stánek s občerstvením.
Doufám, že i přesto nám zůstanete nakloněni a dorazíte si zalétat.

        Pavel Nisser