MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

  

         Poslední Letecký den jsme uspořádali v sobotu 16. června 2019. Bylo už od rána jasno a předpověď počasí se naplnila tak, že odpoledne dosahovala teplota až 34 stupňů. To bylo tak na koupání a né být na letišti. proto bylo i méně diváků, zvláště odpoledne. Jinak to byla nádhera. Sešlo se tu to nejlepší, co v ČR je, počínaje akrobaty, helikoptéry, větroně, historické modely, tryskáče i předvedení bitvy z I. světové války. Program jsme však ukončili už po 15 hodině, kdy vlivem teplot měly turbíny modelů poruchy a hrozily havarie. 

      Letos jsme Letecký den neplánovali a jestli ještě někdy bude, ukáží možnosti konání takové akce. Nyní si prohlédněte, co zde všechno bylo. Obrázků je více než jindy, abyste měli co studovat, když musíte být doma kvůli viru.

    17.3.2020    Karel Jeřábek

                                                       Letiště je obsazeno Američany!

   Ti jen představili svoji výzbroj na parkovišti.

Read more...

        V roce 2018 jsme Letecký den nepořádali, protože hlavní akcí bylo Mistrovství světa combatů.

A tak v roce 2019 to byl zatím náš poslední Letecký den a opět se vydařil. Snímky, které jsou níže, jsou z pátečního odpoledne a večera, kdy se sjížděli piloti a zkoušeli své stroje, nebo si jen tak zalétali. Byl krásný letní den s teplotami přes den 32 stupňů. Obrázky ze soboty dám příště.

     15.3.2020   Karel Jeřábek

 

 

Read more...

                     Byl to jeden z nejhezčích Leteckých dnů už proto, že se tu sešlo největší množství obřích modelů z celé republiky a Německa. Byla to přehlídka všech možných kategorií a i množství diváků si přišlo na své. Znovu byla předvedena bitva z II. svět. války modeláři z Rakovníka a samostatnou skupinou tu byla i parta větr.oňářů se všemi obřími modely.Bylo toho hodně pěkného a tak je dnes i fotek více.

      10.3.2020  Karel Jeřábek

     

Read more...