MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

          Kdo byl na letišti o tomto víkendu, mohl zastihnout skupinku modelářů, která se věnuje výhradně malým modelům. Scházejí se tu asi 3x do roka na celý víkend a modely si zde staví a pokud vyjde počasí, tak si i zalétají. Většinou jde o modely s pohonem gumového svazku a tak jsou to jen minutové lety, ale dokáží zalétnout až do lesa.

       Já jsem o akci nevěděl a tak mě v roli fotografa zastoupil Pavel Štern, jehož snímky si můžete prohlédnout níže. Na fotkách můžete vidět, jaká asi je atmosféra při stavbě takových modelů, kde se člověk bojí na něco přitlačit, aby se to nepolámalo. Ale výsledek, po několika desítkách hodin práce, je nádherný.

     24.října 2021   Karel Jeřábek

 

Read more...

                  Tak se to pořád vleče a nebere konce. Asi ještě nějaký čas strávíme v karanténě a tak nevím, jestli si nemám připravit nějaký projekt na alespoň takhle velký model jako je v příloze.

 

                 https://youtu.be/E-1_JwlHO-8  

   24.3.2021   Karel Jeřábek     

                   Obří modely v roce 1984 vypadaly oproti současným trochu jinak. Už když byl model přes 2 metry, tak to bylo něco. Tyto jsem vyfotil v Mělníce při Velké ceně, kam jezdili všichni nakupovat co se dalo. Modely tam byly vystaveny vzadu na konci plochy, kde měli depa soutěžící.

         8.2.2021   Karel Jeřábek

Read more...