MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

   V sobotu 12. a v neděli 13. května uspořádal Klub raketových modelářú z Krupky  1.kolo Mistrovství republiky raketových modelářů. Soutěž se uskutečnila za pěkného počasí na Srbickém pahorku, poblíž rybníka Kateřina.

           Z našeho klubu se této akce zúčastnili dva naši kluboví odchovanci a členové klubu Petr Dubina a Jan Čerepjuk. Létají pouze jednu kategorii a to  RC raketolány, které se létaly až v neděli. Zajel jsem se na ně podívat a létali výborně, přestože nemají žádný trenink Ve všech třech kolech, které se létají obsazovali přední místa a dostali se do finále, ve kterém Petr zvítězil a Honza byl třetí. Na výsledky se můžete podívat v závěru fotek, které jsem udělal.

         Karel Jeřábek 18.5.2018

                          

 

                          

                            

           Startuje se po skupinách s pracovním časem 10 minut, měří se čas a přistává se na čáru, kde může získat další body. Do pracovního času se počítá převzetí a odevzdání vysílače.Výsledky se přepočítávají ve skupině, vítěz má 1000 bodů.

                            

                Akci natáčela i Česká televize

                             

          Petr Dubina začíná s přípravou

                              

                               

         Připraven ke startu

                                

             Časoměřiči měří vzdálenost od čáry, tentokrát to balo přesné

 

                                

                                 

           Tady už se připravuje Honza Čerepjuk

                                 

                                 

                                 

              Jako pomocník napovídá Jirka Mihulka se svými zkušenostmi z letadel.

                               

                               

             Bylo to výborné, jdeme všichni do depa.

                                

          Jste překvapeni počtem soutěžících? Více jich tuto dražší kategorii nelétá.