MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

Přihlašovací formulář

Návštěvnost

1503511
dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
190
275
190
7416
1503511

Kdo je připojen

We have 8 guests and no members online

       Tentokrát vám nabízím nahlédnutí do reportáže z Létání na Nový rok v roce 2011 i s reportáží , která byla na našem webu.   

         12.1.2021 Karel Jeřábek            

Novoroční polétání 2011.

 

Tradičního novoročního polétání se letos zúčastnilo 25 modelářů převážně z našeho klubu a z ústeckého klubu. Je to vidět i na snímcích pořízených z parkoviště , kde bylo 17 automobilů. Letos bylo opět nasněženo, ale více než jiné roky. To jste mohli vidět i z aktuelní fotky našich webových stránek, kterou tam Honza dal, abyste viděli dopředu než pojedete, jak tam na letišti je.

Teplota 2 stupně nad nulou, mokrý sníh a jen slabý větřík nemohli vzít chuť k létání s modely několika jedincům, mezi kterými byl V. Ryzák, J. Imiolek, S. Jeníček, D. Vojtěch, Č. Šlapák, P. Stehlík, R. Exner a já s raketou UFA. Většinou šlo o vzlétnutí a po pár obratech zase dolů na sníh a vyzkoušet, že ty lyže fungují ! Byl sníh trochu tuhý a tak se to bohužel zapichovalo do sněhu. Bylo to však lepší než co provedl Roman, který si vybral ochrannou síť a byl tam jak kapr na suchu. Čeněk naopak nemohl naučit svůj model startovat a tak po několika pokusech a hlavně radách všech okolo, to vzal do ruky Pavel a už to šlo. Let mi však připomněl naše začátky s raketoplány, kdy se nám kolikrát zapíchly hned po startu za zadek ! Nic moc, jen nalomený trup, zbrzdil to sníh !.

Trošku jsme prokřehli, pokecali , viděli jsme se s ostatními a o tom to je , ale setkání na Nový rok je i povzbuzením do další stavby modelů , když je špatné počasí. Tak zase na jaře ahoj.