MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

Přihlašovací formulář

Návštěvnost

0970106
dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
589
906
589
10476
970106

Kdo je připojen

Právě přítomno: 66 hostů a žádný člen

 

            V sobotu a v neděli 30.6.- 1.7. uspořádal náš klub Mistrovství ČR v kategorii elektrovětroňů s výškoměrem. kterého se zůčastnilo 51 soutěžících z celé republiky. Ti se sjížděli už v pátek do pozdních hodin a ti co přijeli dříve, měli možnost trénovat na ploše areálu a vyhledávat nejvhodnější místa výskytu termiky. Samozřejmě, že taková akce sebou přináší řadu setkání s modeláři z jiných krajů a tak po postavení potřebných přístřešků na modely a na spaní, přišlo vhod i občerstvení, které zajišťovala paní Vainerová po celé 3 dny.

         V jedné písničce se zpívá "severní vítr je krutý". Ten už foukal celý týden a nepřestal ani na víkend. Přestože sluníčko pralo a byly jen malé mráčky na obloze, bylo to s termikou těžké a řada modelářů si s tím nevěděla rady. Vítr byl převážně asi 7m/s a nárazově 10 m/s odnášel modely daleko na jih a hodně soutěžících muselo pro modely dojít pěšky a někteří dokonce s pilou do místních porostů.

         Vlastní soutěž měl na starosti z klubu Ruda Rada, který v sobotu ráno ještě zajistil přeškolení časoměřičů a tak mohla soutěž vypuknout. V 9 hodil svolal Pavel Nisser brífink, kde se upozornilo na organizaci soutěže a v 9,30 hod. soutěž začala. Výsledky a organizaci soutěže zajišťoval bez problémů Pavel Nisser pomocí rozhlasu a světelných a zvukových stopek.

           V sobotu se odlétalo 6 kol a měli toho v tom větru všichni akorát. Večer potom většina soutěžících poseděla při občerstvení v hlavní budově, někteří ale poletovali až do setmění.

            V neděli bylo zahájeno létání v 9 hodin a po odlétání dalších 2 kol přišlo finále s 11 účastníky. Finále bylo opravdu dramatické. Ve větru se všichni pokoušeli najít stoupavé proudy, aby co nejvíce nalétali, ale terén našeho areálu se severním větrem jim moc možností nedal. A tak si i ti nejlepší dokázali zapsat nuly. Výsledky si můžete prohlédnout na konci obrázků.

          Z našeho klubu soutěžilo 5 členů - Jiří Tůma 9. místo, Jarda Imiolek 24, Rudolf Rada 30, Pavel Štern 46 a Karel Jeřábek 48 místo.

           Na závěr byli vyhodnoceni 3 nejlepší junioři a 3 senioři, kteří obdrželi poháry a věcné ceny od našich sponzorů.

      Poděkování patří všem organizátorům Mistrovství, zvláště všem časoměřičům, kteří kromě přestávky na oběd trpěli ve větru na ploše. 

      Karel Jeřábek 2.7.2018    nyní obrázky z Mistrovství.

                           

Číst dál...

                                   

                  V sobotu 5.května2018 pořádal náš klub soutěž elektrovětroňů kategorie RCEV. Těch soutěží není zrovna v kalendáři mnoho a tak bych si mohl myslet, že účast modelářů bude velká. opak je pravdou. Sešlo se nás na nástupu jedenáct. Asi bude tato kategorie na ústupu a vytlačí ji soutěže s výškoměry. Účast mohl ovlivnit i fakt, že předpověď silného větru odlákala modeláře k nám cestovat. Pomineme-li značný vítr (8 - 10m/sec) bylo jinak nádherně. Čisté nebe a sluníčka habaděj.

                     Soutěž organizačně zajišťoval Martin Tintěra s Rudou Radou. Po nástupu při zahájení soutěže jsme byli seznámeni s rozlosováním do jednotlivých kol, kterých bylo 6. Výsledky byly zpracovány okamžitě a jsou na konci reportáže. Soutěž to byla pohodová, bez nějakého spěchu a zúčastnil se ji i předseda komise leteckých modelářů SMČR Petr Cejnar.

    Karel Jeřábek 6.5.2018

 

                                      

Číst dál...

                                                                   

                  Náš modelářský klub byl pověřen uspořádáním tohoto Mistrovství a zde jsou propozice na akci

           

      Vrcholné dvoudenní soutěžní klání rádiem řízených modelů termických větroňů, poháněných elektromotory. Je to mezinárodní FAI kategorie F5J (modely s rozpětím křídel do 4 metrů)

Program:
sobota 30.6. : slavnostní zahájení a 5 - 7 soutěžních kol.
neděle   1.7.  2 - 3 soutěžní kola a 3 kola finálová.

Soutěžní úloha spočívá v nalétání co nejdelšího času, z co nejmenší startovní výšky po vypnutí motoru (k záznamu výšky vypnutí motoru slouží výškoměr v modelu) a ještě v rámci 10ti minutového pracovního času, co nejpřesněji přistát na určený bod.
Soutěžní modely představují současnou špičku v technologiích termických větroňů. Modely kategorie F5J jsou často celouhlíkové konstrukce a při rozpětí téměř 4 metrů váží i pod 1,5Kg.
Bližší informace budou dostupné ve vláknu na webu www.stoupak.cz
                              
                                                         

Přílohy