MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

Přihlašovací formulář

Návštěvnost

0898042
dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
142
508
142
12170
898042

Kdo je připojen

Právě přítomno: 12 hostů a žádný člen

           V posledních 10 letech se uskutečnila v Modelparku řada akcí v různých odbornostech a kategoriích. Některé se každý rok opakují a jiné jsou vyjimečné. Mezi takové patřilo Mistrovství vrtulníkářů. V roce 2008 byl v Modelparku na Leteckém dnu i Tomáš Škorpil trener těchto vrtulníčkářů a líbilo se mu tady a tak po dohodě udělali v následujícím roce Mistrovství ČR těchto modelů. Na soutěž se tenkrát přihlásilo asi 25 pilotů, kteří v průběhu dne předváděli hrozné kousky s jejich modely. I diváků se přišlo podívat dost a tak byla pohoda při celé akci.

       Kromě soutěžních modelú předvedli o přestávkách své modely maket vrtulníků modeláři z Německa. Byla to pěkná akce, která samozřejmě končila večerním posezením při opékání selete. Tak alespoň pár obrázků z této akce.

     Karel Jeřábek 9.3.2018

                                                    Nejdříve makety

                            

Číst dál...

                                                                                      Modely v Lipencích 2005

           V devadesátých letech se začínaly stavět velké modely a Lipenecký klub byl jeden z prvních, který začal organizovat akce pro velké modely. Každý letecký modelář zná pojem " Lipenecký obr", což byla právě akce pro tyto modely, kde se scházeli modeláři nejen k vůli velkým modelům, ale i pro možnost zakoupení jakého-koliv materiálu, ať už od obchodníků, nebo jen od modelářů. Na akci už tenkrát jezdilo tisíce diváků, převážně modelářů. V tu dobu už se zde objevily i modely s tryskovým pohonem.

            Já  jsem tam byl také jako divák, ale s modelem jsem tam byl až v roce 2006 a to s raketou Mercury Redstone, se kterou jsem předvedl krásný start a byla to mezi leteckými modeláři vyjimka. Přestože už v těchto letech bylo modelů dost, tak oproti dnešku to bylo málo. Já jsem ještě tolik nefotil, tak alespoň ty největší modely z roku 2005 a 2006. Na snímcích je vidět i prostor pro diváky a zázemí.

           Karel Jeřábek 22.2.2018

                         

Číst dál...

                                                                                                Makety hydroplánů na Selibáku

           V předchozím článku jsem se zmiňoval o dovolené na Selibáku a soutěžích na konci dovolenkového týdne. Dnes si můžete prohlédnout makety, které v tu dobu soutěžily. Pokud se chcete podívat na tuto soutěž, tak bude letos na Selibáku 4.-5. 8. 2018 jako Protivínský pohár v kategorii RCMH.

        Karel Jeřábek 18.2.2018

                                      

Číst dál...