MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

Přihlašovací formulář

Návštěvnost

0898107
dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
207
508
207
12235
898107

Kdo je připojen

Právě přítomno: 64 hostů a žádný člen

                                                         Raketové show Krupka 2017.

       Na Srbickém pahorku se v sobotu odpoledne sešli raketoví modeláři z celé ČR, Německa a Slovenska, aby si v poslední akci letošního roku pouštěli normální modely raket a všelijaké hlouposti na raketový pohon. Kromě toho se přiživili i letečtí modeláři, takže toho bylo k pokoukání dost. V průběhu 2 hodin bylo stále něco ve vzduchu, někdy pro poučení, někdy pro legraci, ale výsledek byl výborný. 

       Z našeho klubu se tam prezentoval Ruda Rada s elektrovětroněm a já jsem střílel 2 rakety, když u té velké mi selhala elektronika.

        Po této show se raketýři přesunuli do klubu raketových modelářů v Krupce, kde bylo večer vyhodnocení celé sezóny a společné posezení.

           video z akce zde :  https://youtu.be/MxtR9E2Hrsk

            Fotky z akce, které jsem stihl udělat jsou v příloze:

      Karel Jeřábek 5.11.2017

                        

Číst dál...

                                                              Velké rakety v Koprníku.

           Třetí akcí příznivců velkých modelů raket bylo setkání na letišti v Koprníku. Tato akce je nejvíce navštěvovaná, už proto. že má nejdelší tradici a nejlepší polohu místa konání, co se týká dopravy. Pořadatelé z klubu raketových modelářů z Prahy 7 se zhostili akce na výbornou, vše fungovalo jak má. Po ránu už svítilo sluníčko, ale vše kazil dost silný studený vítr, který stále sílil a nakonec někteří účastníci nestartovali s největšími modely.

       Já jsem se tam vypravil, přestože u nás v Modelparku létaly jety. Měl jsem připravené tři modely, ale startoval jsem jen se dvěma. Třetí model - největší, jsem jen vystavil, protože z výšky 300 metrů bych pro něj běžel, nebo šel. alespoň kilometr a to se mi přes zorané pole nechtělo, jako řadě dalších.

       Setkání není jen o startech raket, ale i o přátelské setkání starších i mladých raketýrů a předávání zkušeností jeden druhému. To tam bylo ve velkém !!

        Nafotil jsem co se dalo stihnout a tak část dávám k prohlédnutí.                                                                      Karel Jeřábek

            

Číst dál...