MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

Přihlašovací formulář

Návštěvnost

0970102
dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
585
906
585
10472
970102

Kdo je připojen

Právě přítomno: 62 hostů a žádný člen

             Jablonecký klub lodních modelářů patří mezi největší kluby v republice a svoji činností se už celá desetiletí představuje veřejnosti.  Já jsem se byl poprvé v Jablonci n/Nisou podívat na modely lodí, když tam pořádali Mistrovství světa stolních neplovoucích modelů. Takový nával lidí jako byl tam jsem doposud neviděl.  Výstava byla v několika pavilonech  a návštěva byla v desetitisích návštěvníků.

            Předsedou klubu je (doufám) ing. Zdeněk Tomášek, se kterým jsem fungoval 20 let v krajské modelářské radě. On si na mě vzpoměl v roce 2013, když chystali výstavu a chtěl tam i raketové modely, protože dělali všeobecnou výstavu, tedy všechny odbornosti. Já jsem tam vystavoval Columbii a při této instalaci jsem si nafotil alespoň ty pěkné lodičky, které vám teď ukáži na obrázcích. Bohužel tam nebylo moc světla, ale to podstatné je vidět. Až si je prohlédnete, usoudíte, že modely stavět umí a nejsou ze stavebnic !

          Karel Jeřábek 11.3.2018

                                  

Číst dál...

                                                                                          Radkův větroň ATLAS

 

                             Před pěti lety jsem na setkání Jetů mluvil s Radkem Ottou, bývalým členem našeho klubu, který se teď věnuje létání na větroních o tom, že se někdy přiletí podívat do Modelparku. Náhoda tomu chtěla, že dělal přelet do Plzně a při zpáteční cestě už by nedolétl do Užína, kde má hangár a musel nouzově přistát. Došel mu totiž i benzin pro pomocný motor. Kluci létali s modely na ploše, když se objevil větroň docela nízko a už jsme viděli, že přistane u nás v Modelparku. Doběhl jsem pro foťák a zachytil jej při přistání. Nevěděli jsme, že je to Radek Otto a když vylezl z letadla bylo nám vše jasné.  Měli jsme možnost si v klidu prohlédnout celého větroně i s vybavením a instruktáží o létání. Kdybych ho neviděl vystupovat, nevěřil bych tomu, že se tam do kabiny vůbec vejde se svoji výškou 190 cm. Ale potvrdil nám, že při letech 2 -3 hodiny, to zrovna pohodlné není. Dal si s námi kafe a když mu z letiště v Užíně přivezli benzin, tak po natankování opět vzlétl. I start byl zážitkem, který v Modelparku běžně nevidíme. Tak se na to také podívejte.

           Karel Jeřábek 11.2.2018

                           

Číst dál...

                                                                                    Maškův hydroplán.

           Jedním z pilotů, kteří na Novoročním létání přinesli a létali s modely, byl i častý návštěvník Modelparku pan Mašek. Přinesl si tentokrát hydroplán a k němu pro možnost startovat na asfaltu, menší RC auto. Delší dobu si to chystal, myslím tím vložení baterie a její upevnění na modelu. Zkoušel jak model bude sedět na autě a nakonec sháněl někoho, kdo by s autem jel po ploše a odstartoval hydroplán, který bude řídit on. Nakonec se k tomu podvolil Pavel Nisser. Jak potom probíhal let, se podíváme podle fotek.

                     

                  příchod na plochu 

Číst dál...