MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

Přihlašovací formulář

Návštěvnost

0823008
dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
71
830
4544
17180
823008

Kdo je připojen

Právě přítomno: 40 hostů a žádný člen

                                                           Piloti v modelech - závěr

         Zatím co v běžných modelech je vidět tvůrčí činnost modelářů, u jetů je to naopak. Málokterý jet je prací jednotlivce, většinou jde o firmu, která se výrobou zabývá ve velkém. myslím tím, že modelů vyrobí více kusů pomocí forem. Může to být jen opravdu málo kusů, ale i několik stovek v sérii. Potom se vyplatí udělat i formy na pilota, kterého dodává k modelu. Jak můžete vidět, tak je věcí výrobce, jak hodně chce být detailní. Někdy je pilot celý zakuklený do přilby a masky. jindy je před letem a je mu vidět i obličej. Čím větší model, tím lepší provedení.

       V druhé části obrázků jsou piloti modelů letadel z 2. světové války, piloti akrobatů a vrtulníku. I zde je vidět zpracování pilotů odpovídající situaci v boji. Určitě tím chtěl majitel připomenout těžké chvíle při soubojích. Na posledních snímcích jsou piloti modelů Zděnka Hůlky, které odpovídají podobě majitele modelu, stejně tak piloti z akrobatu Jiřího Jarolímka , kde otec natáčí kamerou a syn je jako pilot a dokonce mává rukou. Až budete na letišti všiměte si těchto výtvorů, stojí to za to.

          Karel Jeřábek  29.11.2017

                   

Číst dál...

                                                              Piloti v modelech - větroně.

          Minule jsem vám představil piloty z modelů historických letadel a nyní pár obrázků z větroňů. Vzhledem k tomu, že většina pilotů je pod sklem kabiny, tak fotím hlavně ty, kde je kabina otevřená, aby z toho něco bylo vidět. U těch starých typů letadel je to vidět, když jen koukají z trupu hlavy. I tak je vidět zpracování a výtvarné dílo modelářů.

   Karel Jeřábek 26.11.2017

                         

Číst dál...

                                                                               Piloti v modelech.

        Minulý týden mi přišel email s nabídkou zhotovení pilota do modelu pomocí tisku na počítači. Mám celkem dost fotek těchto pilotů z akcí v Modelparku a je vidět, jak se lidová tvořivost uplatňuje i v našem koníčku. U starých typů modelů si ani neumím představit, že by model letěl bez pilota (i když to někdy je realita, ale vypadá to hrozně). Právě u těchto letounů jsou nejvíce vidět i tváře, takže můžeme rozlišit jejich soustředěnost nebo napětí a někdy i rozzářenou tvář z pocitu klidného letu. Vybral jsem pár obrázků z této doby a jako 1. část ji přikládám. Doufám, že poznáte pilota z posledního obrázku.

 Karel Jeřábek 23.11.2017

 

                  

Číst dál...