MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

Přihlašovací formulář

Návštěvnost

0897401
dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
9
274
3605
11529
897401

Kdo je připojen

Právě přítomno: 8 hostů a žádný člen

             Když už jsme byli několikrát ve Znojmě na Jetech, odhodlal se v roce 2010 Pavel Štern k tomu, že uspořádáme podobnou akci u nás v Modelparku. Už ve Znojmě se dohodl s několika modeláři na účasti u nás a tak jsme očekávali, kolik se jich u nás sejde. V tu dobu nebylo ještě tolik pilotů jako dnes. Akce byla naplánovaná na 15. květen a to bývá počasí ještě hodně vrtkavé.

          Sobotní ráno bylo hrozné, co se týkalo počasí. Zima, deštivo, oblaka snad ve 200 metrech a Milešovka se chvílemi ztrácela z dohledu. I přesto přijelo 13 pilotů, z toho 3 ze Slovenska, kteří nejdříve využívali příjemného prostředí klubovny k předávání zkušeností a pokecu o modelech, než se začalo počasí lepšit a bylo možné být venku. Na ploše zůstávaly kaluže vody, kterou bylo nutné místy odmést, aby se mohlo létat. 

          S přibývajícími hodinami se postupně vybalily modely z aut a začalo se létat. Jako první se odvážil Petr Gubi a pak už létali všichni, aby předvedli své modely v akci. Na obrázcích můžete vidět, kdo zde byl a jaké modely si přivezli. První POLÉTÁNÍ se podařilo a už jich bylo od té doby 16 !!!

            Karel Jeřábek  19.3.2018

                        

Číst dál...

                                                                           Poslední Znojmo 2012.

          Naposledy jsem byl ve Znojmě s Pavlem Šternem v tomto roce, protože už jsme 2 roky pořádali stejnou akci u nás v Modelparku, vždy na jaře a na podzim. Měli jsme tak dost všelijakých příprav a cestování s modely není vždy to nejjednodušší. Ti, co mají velké modely už ví o čem píši. No a Pavel měl sebou právě velký model A 10, kterou si pořídil už v roce 2011 a jel ji také ukázat, i když jsme jich v roce 2010 viděli několik. S modelem na ploše létal Radek Suk, který mu jej seřizoval a nechtěli nic pokazit před diváky.

           Skladba modelů už byla s převahou jetů všech velikostí. Od cvičných modelů přes bojová letadla, až po dopravní. Zajímavý byl i model dvoutrupého větroně s pohonem turbíny. Zvlášť bych chtěl vyzdvihnout povrchové zpracování modelů a barevnosti. Však se na to podívejte.

              Když jsem v minulém příspěvku psal o tom, že bylo dost pilotů z Rakouska a Německa, tak v tomto roce už našich pilotů bylo asi 20 procent a večer při posezení to bylo jako bychom byli na akci v Německu. Možná proto jsme tam už nejeli ?. Tak ahoj na jetech, ale už u nás v Modelparku. 

                Karel Jeřábek  1. 2. 2018

 

                                        

Číst dál...

                                                                                Do Znojma 2010 s F 9

         I když si v minulé sezóně Pavel Štern pořídil Albatrose, moc si ho neužil. Za stálého hlídání areálu jej někdo ukradl téměř před očima hlídače a tak si Pavel pořídil dalšího tryskáče, zase o něco většího a to F 9. Model měl zalétaný a tak jsme vyrazili do Znojma opět ve třech. Kuba měl sebou Harpona II a já jsem vezl ukázat veřejnosti Raketoplán Columbia. Né, že bych jej chtěl pustit, ale i na ukázku to bylo dobré. Pavel i Kuba si dobře zalétali a předvedli pěkné starty. natáčela tam i televize a tak dělali rozhovory i s Pavlem.

           Když se podíváte na obrázky, uvidíte samé pěkné modely, dalo by se říci modelářské skvosty. Samozřejmě, že se některé opakují, ale i tak jich tam bylo opravdu hodně. V tomto roce už převládali piloti z Rakouska a Německa, odkud to mají do Znojma kousek. Tomu už také odpovídaly i ceny služeb a vše okolo.

           Létalo se celý den za krásného počasí a i večer. Nádherný byl večerní let všech tří A desítek, které při průletech v malé výšce byly jak skutečné stroje, včetně toho zvuku a vypadalo to opravdu jak někde ve Vietnamu !!!  Předvedly se ještě další skupiny, včetně "Circusu", tak se podívejte.

              Karel Jeřábek 29.1.2018

 

                           

Číst dál...