MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

Přihlašovací formulář

Návštěvnost

1937040
dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
252
430
1890
682
1937040

Kdo je připojen

We have 39 guests and no members online

          Jak vidíte na úvodním obrázku, právě startuje model kategorie F1A, což nebývá obvyklé na našem letišti. Podstatné ale je, že si naše letiště vybrali zástupci vedení Svazu modelářů ČR k natáčení dokumentu o předání vyznamenání našim úspěšným reprezentantům za rok 2020. V době covidu 19, kdy nebylo možné takové akce provádět, se zástupci všech leteckých sportů dohodli, že o svých vrcholných reprezentantech natočí dokument, který pak jako celek uvedou v televizi. Kdy to bude se snad dozvíme, abychom vás mohli informovat.

        Co se tedy natáčelo a dělo ? Celý dokument natáčel Miroslav Oros z Ústí nad Labem z firmy CUMULUS media s.r.o. Ze Svazu modelářů přijel předseda Jan Žemlička, předseda letecké komise Tomáš Ciniburk a Petr Cejnar. Ze soutěžících a vyznamenaných přijel Jan Sedláček za kategorii F5D a Vítek Ressler s otcem Danielem za kategorii F1A

       Nejdříve se natáčel rozhovor, kde o sobě a soutěžní kategorii popovídali aktéři a potom se natáčely starty a přistání modelů. Startů s modelem kategorie F1A prováděl Vítek několik a i když byl vítr asi 6 metrů, létal skvěle. Měl ale model připravený na akci rafinovaně, protože model po vypnutí a zalétnutí okruhu už jej jeho otec řídil rádiem, aby model neulétl daleko a bylo možné předvést i vykopnutí výškovky a bezpečně přistát. 

       Aby byly záběry na model perfektní, použil kameraman i dron pro záběry z výšky. Dron nechal ve výšce a natáčel lety modelu F5D a zároveň natáčel rychloběžnou kamerou let modelu. Kdo tuto kategorii zná, dovede si to představit, jak udělat záběr v rychlosti 80 m/s. Mě se povedl jen jeden snímek a to už létal pomalu s docházející baterkou.

        Na závěr už natáčeli jen předání krásných pohárů a diplomů. To už jsem byl ale na cestě domů.

    12.5.2021 Karel Jeřábek

 

Chybí už jen předseda Jan Žemlička.

Sedláček Jan

Ressler Vítek

Petr Cejnar si zalétal s modelem typu RES