MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

Přihlašovací formulář

Návštěvnost

2186551
dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
521
459
521
10257
2186551

Kdo je připojen

We have 10 guests and no members online

POZOR ! NOVÉ FOTKY od Olšanského

Ahoj pánové,
posílám odkaz fotky ze Suchého, jak jsem slíbil. Tentokrát nejsou jenom 
moje:


https://adobe.ly/…UbW

ale i mého syna Jirky:

https://adobe.ly/…eEA

 

  Vždy, když pořádáme v Modelparku rakety, přeji si, aby bylo slunečno a nefoukal vítr. To se bohužel stalo jen na půl. V ranním rozbřesku už bylo 24 stupňů a přes odpoledne 34. Toto vražedné teplo přilákalo 13 účastníků našeho setkání příznivců velkých modelů raket a vidíte je na úvodním snímku. I přes tropické vedro panovala dobrá nálada mezi účastníky, kteří se zájmem sledovali přes 40 startů modelů větších a velkých modelů. Při téměř bezvětří modely přistávaly většinou do vzdálenosti 100 metrů od startoviště, takže alespoň zde to bylo snadnější.

U modelů jsem nezaznamenal nějaké změny a starty byly převážně stabilní a ukázkové. Nejvíce startů předvedl "Béďa" s letounem Concorde na raketový pohon, které byly nádherné, Méně se mu dařilo s Candátem, kde poruchy motorů zapřičinily jeho destrukci a bude si muset postavit nový podle plánku, který mu vyšel v RC revue. Nejaktivnějším byl Michal Křížek , snímek 3,4 a model V2  ing. Blažka byl co do mohutnosti nejhezčím.

     Velké poděkování však zaslouží členové z pořádajícího klubu na snímku 2, kteří na sluníčku vydrželi celou dobu a starali se o organizaci startů. Jmenovitě Miloš Soukup, Karel Pecka a Zděnek Barsa.

   Ve velkém vedru jsem nemohl udělat více fotek, ale pokud mi něco pošlou další fotografové, udělám výběr a zveřejním je,

   1.7.2024  Karel Jeřábek