MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

Přihlašovací formulář

Návštěvnost

2186583
dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
553
459
553
10289
2186583

Kdo je připojen

We have 8 guests and no members online

           POZOR. Další fotky jsou na: rajče/Pepa1511

       Letecký den se podařil. Jak vidíte na úvodním snímku celá stojánka byla plná modelů a stejná řada byla naproti. Na Letecký den se sjeli modeláři z celé republiky, Slovenska a Německa. Ze Slovenska už přijeli ve čtvrtek, aby si nejen zalétali, ale vše připravili společně s námi na hladký průběh akce.

   V pátek už přijížděli další modeláři, kteří si chtěli zalétat v našem Modelparku. Bohužel po 16 hodině přišla studená fronta s deštěm a bylo po létání. Dopadlo to ale dobře. Sobotní ráno vítalo další dojíždějící piloty sluníčkem a po poledni už bylo dobrých 25 stupňů. Bylo pěkné sledovat, jak se sestavují obří modely a přibývají v řadách na stojánce. Nakonec jich bylo přes padesát, jeden model hezčí než druhý, tak jak je můžete vidět na fotografiích..

     Létání předcházel brífink pilotů, kde všechny přivítal za klub Pavel Štern, s technickými  podmínkami létání seznámil Juraj Novotný a řídící létání Pavel Nisser, který pak celý Letecký den výborně komentoval.

      Od 10 hodin do 16 hodin se střídali piloti se svými modely a předváděli své umění. Modely byly všeho druhu. Od polystyrenových motoráčků, přes velké akrobaty se spalovacími motory, jety všech provedení a největší modely větroňů.

     Počasí nám vydrželo se sluníčkem a slabým větrem a tak velké množství diváků odcházelo z areálu opáleno a spokojeno z předvedených ukázek, což vždy kvitovali potleskem.

     Pro hladký průběh a spokojenost se starali nejen stánkaři s občerstvením, ale i členové našeho klubu. Dá se říci, že všichni, kteří se přihlásili přišli. Všem patří poděkování za práci, kterou odvedli. Nebudu je jmenovat, abych na někoho nezapomněl, nebo napsal špatně jméno.

     Problém s uvedením fotek mi stále trvá a tak 100 fotek je na:  rajče/columbia88

   2.7.2023   Karel Jeřábek