MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

              Otevírali jsme nebe.

       Zahájení letní sezóny se nám povedlo. Na sobotu 9.dubna jsme si naplánovali setkání, kam by měli přijít všichni členové, kterým nebrání nějaké povinnosti, nebo nemoc. Začalo to už počasím, když meteorologové hlásali zataženo , místy déšť, ale teploty kolem 13 stupňů. Naštěstí vysvitlo i sluníčko a déšť přišel až v noci. Vítr byl mezi 4-6 metry/sec. a tak se dalo docela slušně létat.

       Když jsem přijížděl do Modelparku, tak mě přivítal hukot právě startujícího tryskáče Diamonta, kterého pilotoval Petr Gubi. Vzal jsem si pár věcí z kufru a šel na plac. Po cestě mě zdraví prodavači stánku pana Slivoně, což jsem byl rád, že i pro několik desítek diváků je připraveno občerstvení, jako v minulém roce. V depu za ochrannou sítí už bylo několik modelů a členů klubu a tak jsem se zařadil. Postupně přibývalo dalších modelářů nejen z klubu, ale i z okolí a Prahy. Nakonec nás bylo z klubu 21. Tak jak je vidět i na některých obrázcích, měli jsme si o čem vyprávět a předat hromadu zkušeností nejen při samotném létání, ale i při opékání buřtů na otevřeném ohni. Celou akci komentoval rozhlasem Pavel Nisser, což přispělo k informacím hlavně pro diváky.

        Létalo se se vším možným - od jednoduchých polystyrenových motoráků, přes akrobaty a větroně, až po tryskáče a helikoptéry. Mladí kluci proháněli na vedlejší ploše i RC auta a přistál na vedlejší travnaté ploše i ultralait, kterého si potom prohlíželi hlavně diváci, kterých se v Modelparku vystřídalo alespoň 200. Jsem přesvědčen, že se toto klubové setkání líbilo všem. Ti co zůstali do pozdějších hodin (větroňáři)si k večeru ještě parádně zalétali už téměř bez větru, ale už v chladu, blížila se fronta s dešt

      Obrázky a video z akce.

   VIDEO ZDE  https://youtu.be/3TFAat7_cHI

      

        

        

 

         

          

         

         

          

         

        

        

        

         

        

        

         

        

        

         

          

         

         

         

                                                                               Karel Jeřábek