MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

    Velikonoce s létáním.

   Říká se "březen za kamna vlezem" a taky to tak ještě v pátek, když jsme měli poprvé svátek, vypadalo. Chladno, zataženo, místy déšť, ale sobotní ráno, jak my modeláři říkáme , desátá rozhodne. A taky jó, udělalo se nádherně, včetně bezvětří a to už nás hnalo na letiště v Modelparku. Sešlo se nás tam 15 a bylo to opravdu pohodové létání. Jak je vidět i na přiložených obrázcích, měli jsme dost času na popovídání, polétání a i na trenink s elektrovětroni.

     I nedělní počasí nám přálo, sluníčko opalovalo a téměř bezvětří. Trošku se pozměnila sestava členů klubu na place, ale i tak nás bylo asi 12. Přijel taky Zděnek Vyšata z Prahy, aby si zalétnul s tryskáčem, což bylo jen ke zpestření odpoledne.

      Je výborné, že už všichni létají na 2,4 a tak bez obav rušení, létají třeba čtyři najednou a nic se neděje, jen se musí domluvit. Na asfaltové ploše tak létali akrobati se spalováky i elektromotory a na travnaté dráze trénovali větroně a  Votický se svým RC házedlem.

     Určitě odjížděli všichni spokojeni se stráveným dnem v Modelparku.

     Pondělní sváteční den už se počasí pokazilo. Přestože bylo sluníčko, tak foukal silný vítr, který odradil k návštěvě Modelparku a tak se sešli jen čtyři odvážlivci.

     Z modelářského hlediska to byly pěkné svátky Velikonoční. Nyní pár obrázků.

       

        

 

         

        

        

         

         

        

         

        

        

        

        

        

        

       

         Pepa zase něco nechal doma.

 

          Nezapomeňte, že v sobotu je v Proboštově výstava modelů - viz pozvánky.

                                                                               Karel Jeřábek