MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

 

                                       Novoroční polétání 1. ledna

     Už je to tady. Po dvou měsících, kdy nebyly plánované žádné akce a létalo se jen v malých skupinkách, nebo jen jedinci, opět větší setkání. Počasí si dělá co chce, někdy bylo jako v létě, že by člověk vyrazil na houby a jindy sychravo a i když nefoukalo, bylo to studené, bez sněhu a nepříjemné. I přesto jsme chodili létat.
     No a na Nový rok se to zlomilo - do rána napadlo trošku sněhu a nálada se samozřejmě zlepšila. Bylo to vidět už na příchodu všech do areálu Modelparku a o dětech nemluvě, ty si ihned postavili sněhuláka na jednom ze stolů a vůbec jim nevadila zima, přestože bylo minus 2 stupně.
     Sešlo se nás přes 20 a téměř všichni měli modely. Byl jich skutečně velký výběr, jak je vidět na fotografiích, od RC auta, rakety, házedla, větroně a motoráky všeho druhu. Zajímavé je, že nikdo neřídil provoz na dráze a přesto se létalo organizovaně, bez nějakých tlačenic a problémů. A to létaly třeba 4 modely najednou. Asi to bylo tou dobrou náladou a zmrzlýma rukama a každý si zalétal jen krátkou dobu! Sněhové pokrývky plochy využil s lyžemi jen Slávek, ostatní asi nevěřili, že bude sníh!
     Tohle tradiční Novoroční polétání nebylo jen o létání, měli jsme si co říci a po skupinách diskutovali hlavně o těch našich modelech, co chystáme na tento rok nového a kdy se zase začneme scházet. Naše setkání navštívila i s rodinou paní starostka obce Modlany, která naší činnosti hodně fandí.
      Po dvou hodinách létání, kdy už některým byla zima, jsme ještě stihli udělat společnou fotku i když už někteří odešli. Závěr jsme udělali v klubovně při čaji, kávě a vánočním cukroví.
     V průběhu odpoledne jsem nafotil něco já a něco Čenda a tak si můžete prohlédnout jak to Čenda výborně zpracoval.

          

                                                                                      Karel Jeřábek

A zde video a foto :

https://youtu.be/IASQCUzlNJE?t=3