MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

 

           POVEDENÝ  MODELÁŘSKÝ  VÍKEND

         Když jsme tuto akci před rokem plánovali, bylo cílem, aby jsme si všichni z klubu zalítali na společné akci a v klidu, bez nervozity před ostatními modeláři, tak jak to bývá při soutěžích, nebo Leteckém dnu. Přidali jsme k tomu ještě Burzu a teď v plánovaném termínu to vypuklo.

     Vše se podařilo, alespoň podle mého názoru, podle představ. Začali jsme už v pátek postavením velkého stanu, pro případ zhoršení počasí. To vyšlo dobře, protože nepršelo, bylo sice chladněji, nefoukal moc vítr a bylo polojasno - tedy chvílemi sluníčko! Od rána se trousili modeláři místní i hosté a také prodejci modelářských potřeb jako Modelářství Teplice a nebo řada soukromníků i z větších dálek jako Mladá Boleslav a pod. Ne, že by jich bylo moc, ale na začátek je to dobrá účast jak je vidět i na obrázcích.

      O občerstvení se po celé 2 dny postarala firma pana Slivoně, a tak měli všichni návštěvníci, kterých bylo celkem dost pohodu, stejně jako modeláři, kteří si přišli zalétat a popovídat si o našem koníčku. Na ploše byly vystaveny všechny modely různých kategorií od jednoduchých polystyrenových větroňů, až po složité konstrukční modely s tryskovým pohonem. Celkem se tak na ploše sešlo 89 modelů.

      Létání na ploše měl na starosti Pavel Nisser, ale po úvodním slově nebylo nutné nějaké organizace. Kdo chtěl, šel na start a další se připravil na stojánce, kde se občas utvořila fronta, ale to spíš proto, že každý chtěl provětrat více svých modelů. Podle velikosti nebo druhu modelu se létalo jednotlivě, ale i ve skupinách a bez problémů. Pro diváky, kterých se přišlo po poledni podívat více, to byla hezká přehlídka toho, co modeláři dovedou. Létalo se až do večerních hodin a i za tmy se Pavel Nisser a ještě jeden modelář předvedli s osvětlenými modely.

       Navečer se zapálil oheň, opékalo se co si kdo přinesl a tak pokračovaly debaty z celého dne i večer. Sobota jako víkend se podařila a určitě se všem líbila. Jen škoda, že polovina členů klubu jako by se vypařila a neměla zájem o dění v klubu a tudíž ani o tento druh setkání s ostatními členy klubu - kde se jinde seznámit, než na takové akci?

       V neděli Modelářský víkend pokračoval, ubylo hodně prodejců i modelářů a tak návštěvníci neměli už takové možnosti jako v sobotu. Napříště musíme zvážit, zda akci dělat dvoudenní.

další foto na RAJCETI

http://cndslp.rajce.idnes.cz/foto26092015/

                                                                                                                                            Karel Jeřábek