MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

        HVP Model Show - Lipenecký obr 2015

  Akci Lipeneckého obra není nutno představovat. Marcel Hladík s kolektivem odvedli vynikající práci a všem se určitě líbila. Když mě Marcel pozval vystřelit nějakou raketu, tak jsem se jako dalších 125 pilotů přihlásil. Jel jsem tam jen na sobotu a tak při příjezdu už na mě zbylo jen místo u velkých větroňů. Organizace letů byla výborná, létalo se podle stanovaného časového rozpisu přesně na minuty. Pokud někdo chyběl, byl nasazen náhradník.

   Já jsem měl plánované celkem 3 starty s modelem Velký Bill, ale vzal jsem si sebou vystavit i model Raketka pro radost, kterou jsem si postavil v těch vedrech, kdy jsem musel být zavřen v dílně. Sílící vítr mi udělal čáru přes rozpočet a protože jsem byl hned druhý na startu, odstartoval jsem jen malou raketku až na okraji letiště a stejně mi přistála po přeletění areálu na vysokém stromě. S pomocí hasičů je zachráněna. Další start jsem už nezkoušel, abych neskončil v Berounce.

      To nejlepší co bylo vystaveno a létalo jsem vyfotil a přikládám pár fotek. Reportáž s fotkami též na HVP Model show 2015                       Karel Jeřábek