MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

                                                                               Lipenecký obr 2012.

           Po 6 letech jsem se opět vypravil na tuto akci i s Pavlem Šternem, protože nás zval hlavní organizátor akce Marcel Hladík. Pavel tam předváděl větroně s pomocným motorem Diskus DUO a já jsem vystavoval s úspěchem můj Raketoplán Columbia. Za tu dobu, co jsem tam nebyl se v organizaci téměř nic nezměnilo, protože to fungovalo bezvadně. Změna byla v tom, že ubylo prodávajících modelářské potřeby, přestože počet návtěvníků vzrostl. Zvýšil se i počet učinkujících a pořadatelé museli omezovat dobu předvádění modelů, protože by se na některé ani za celý den nedostalo. Učinkujících bylo asi 120 a čas startu měli přesně stanoven. Nevýhodou takhle velkého Leteckého dne je, že si diváci nemohou ani prohlédnout vystavené modely, které jsou za ohradou u které sedí modeláři, kteří předvádí modely. V tomhle jsou zase ty menší akce lepší.

           Akce je to bezesporu nádherná, je dvoudenní a tak je i na sobotní večer naplánován program s kapelou a v neděli se opět létá. Modely se opět zvětšily a tak vám je ukazuji na obrázcích dále.

           Karel Jeřábek 25.2.2018

                                        

Číst dál...

                                                                          Létání v roce 2017 - 2. pololetí

             Je možné, že někteří členové klubu tyto fotky už znají, nebo jim jsou povědomé. Proč né, jsou z nástěnky, která je v Modelparku.  Tak si je můžete v klidu znovu prohlédnout.

  Karel Jeřábek 15.12.2017

                           

Číst dál...

                                                           Létání v roce 2017 - 1.pololetí.

            Pomalu končí rok 2017 a my se můžeme tak jako ve všech sportech podívat, co jsme v průběhu roku udělali. Na začátek si dáme fotky z běžného létání a tak, koho jsem tam neviděl, když jsem byl na letišti, tak hold na fotkách není. (Možná bude v další části.)

         Karel Jeřábek 12.12.2017

             Začneme jedním snímkem ze zimy.

                           

Číst dál...

                                                                                       Malý Letecký den v úterý.

            Nádherné počasí Babího léta přilákalo v úterý nebývalé množství pilotů letadel (22) všech možných provedení do Modelparku a skutečně to vypadalo, jako menší Letecký den. Stále bylo něco ve vzduchu a bylo se na co dívat. Létalo se v podstatě celé odpoledne, které začali kluci z Teplic, přijely dvě skupiny z Prahy a i z našeho klubu nás tam bylo 9. Škoda, že ten den už je tak krátký a slunce zapadá v 18,30 hodin, kdy se stále ještě létalo jak můžete vidět na obrázcích. Něco jsem vyfotil, tak se podívejte.

      Karel Jeřábek   17.10.2017

                         

Číst dál...