MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

Přihlašovací formulář

Návštěvnost

1369293
dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
2
421
423
12428
1369293

Kdo je připojen

We have 10 guests and no members online

Elektromaketářské akce pořádá náš klub od roku 2011 a jsou už stabilním bodem našeho plánu akcí v roce. Navštěvuje ji celá řada dobrývh maketářů a i těch nejlepších reprezentantů. Připravil jsem pro vás dost fotek, abyste si udělali obrázek o tom, jaké to bylo na začátku. Dával jsem i příspěvek do RCrevue, který je uveden níže, který vystihuje o co šlo a s jakým výsledkem.

     22.4. 2020

 

          Článek v RCrevue v roce 2011.                               Malá elektromaketářská se vydařila.

 

V Modelparku v Suché chodí létat s těmito modely řada modelářů a tak Roman Exner z MK Severka přišel s návrhem udělat nějakou akci pro tyto nadšence. Naplánovali jsme ji na 11.a 12. června a udělali jsme dobře. Počasí vyšlo skutečně modelářské, teploučko, celkem klidno, to co těmto lehkým modelům vyhovuje. Roman si vše organizačně zajistil pro létání i pohodu startujících, kterých se nakonec předem přihlásilo 20.

Už v pátek navečer někteří nedočkavci trenovali létání a vybírali si obraty pro vlastní soutěž. V sobotu před 9 hodinou se to už hemžilo auty a první účastníci skládali modely na stojánku před ochrannou síť. Nakonec bylo modelů 58 a bylo se na co dívat ! Jen Karel Mojžíš jich vybalil 7, jeden lepší druhého.

Do 11.30 hod. bylo volné létání, kde si každý mohl zalétat s čím chtěl, což většina účastníků udělala a hlasatel komentoval jednotlivé typy modelů, jejich výrobu, vývoj a vybavení. Vždyť šlo o modely letadel vzniklých v letech 1914 – 1945.Před polednem byl brífink a oficielní zahájení, kterého se zůčastnil i náměstek primátora Ústí nad Labem pan Řeřicha a zástupce sponzora podniku Severočeské hospodářské stavby. V brífinku si upřesnili pravidla soutěže pro tuto akci: každý pilot si mohl vybrat 5 prvků z 10, které chtěl předvést při soutěži. Soutěž potom proběhla bez nějakých stresů, protože nešlo o mistrovské body, ale jen přátelské polétání s vyhodnocením.

Od 14,30 hod. už bylo opět volné létání a předávání si zkušeností ze stavby těchto modelů, které byly převážně z polystyrenu, ale i klasické stavby.

Závěrem létání bylo vyhodnocení soutěže 4 nejlepších modelů na akci tj. bodové hodnocení a skutečný let. Nejlepším byl Jiří Šmíd z Rakovníka s modelem DH98 Mosquito, druhý Pavel Nisser domácí účastník ze Severky s modelem Heinkel HE 100 a třetí Jan Kraus z Prahy s modelem Vought OS2U Kingfischer.

Večerní posezení a povídání jen ukončilo pěknou akci v příjemném prostředí Modelparku v Suché.

 

                        

 

 

Příště bude z podzimní akce.