MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

             TO BYLA ELEKTROMAKETÁŘSKÁ 2016

    Od leteckého dne uplynuly 3 týdny a pořádali jsme další plánovanou akci, která se stává už trochu tradicí - Elektromaketářská 2016. Pořadatelsky ji zajišťoval Pavel Nisser a zhostil se tohoto úkolu dobře, samozřejmě za pomoci dalších členů klubu.

      Akci jsme propagovali hlavně přes facebok, na našich webech a na webu v Modlanech, kde byly zveřejněny plakáty se všemi informacemi. Proto se přišlo podívat i dost diváků, kteří byli zvědaví na makety letadel z období první i druhé světové války.

      Celý týden bylo pěkné počasí a tak jsme byli naladěni, jaká to bude pohoda při akci. Na sobotu, ale předpověď byla špatná - deštivo a vítr. Sobotní ráno bylo se zataženou oblohou, ale docela teplo a nefoukal vítr!! I když ta předpověď asi odradila některé modeláře, sešlo se nás 20 a přivezli 48 modelů.      Po krátkém brífinku v 10 hodin se rozjelo létání "na frontu", někdy i ve větším počtu, podle domluvy pilotů. V průběhu létání tříčlenná komise vyhodnotila nejhezčí model a nejlepší realistický let modelu. Tradičně jsme si zalétali combaty v počtu 10 modelů. V polední přestávce se všichni posilnili tradičním gulášem od Jirky Vacka a všichni ostatní využili občerstvení pana Slivoně. Počasí se po obědě začalo horšit a po 15 hodině přišel i drobný deštík, který nejen poslal domů diváky, ale museli jsme se na hodinku schovat, což jsme využili k vyhodnocení nejen soutěží ale i celé akce. Při vyhodnocení byly předány prvním třem poháry, medaile a věcné ceny, ostatní si odnesli dárky od řady sponzorů akce. Ti co zůstali, pokračovali v létání až do večera, protože se vítr ztišil a bylo nádherně pro létání i s lehkými modely. Byla to pěkná akce i s pěknými modely, které můžete vidět v příloze na mých fotkách a videu od Č.Šlapáka.

  

 

     

   

 

 

 

  

 

  

 

                                           Karel Jeřábek