MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

 

                                   

          V sobotu 16. června se po měsíční pauze opět konala nějaká větší akce. Tentokrát o již tradiční setkání pilotů modelů bojových letadel pod názvem Elektromaketářská. Počasí nám vyšlo na jedničku, bylo asi 28 stupňů, polojasno, ale hlavně nefoukal téměř vítr. Do areálu Modelparku se už od rána trousili učinkující s modely, až se udělala souvislá řada po celé délce chodníku. Modelů bylo celkem 70 a na soutěž, která se v průběhu dne uspořádala se přihlásilo 22 pilotů. K 10 hodině, kdy mělo být zahájení se začali scházet i diváci, kterých přijelo několik stovek. O občerstvení se postarali manželé Wainerovi ke spokojenosti všech v areálu.

              Po nutném přihlášení pilotů, zahájil akci Pavel Nisser, který piloty seznámil a průběhem soutěže a jeho hodnocením. V zápětí se už jen létalo a diskutovalo v hloučcích kolem modelů. Létalo se na frontu, která se vytvářela až do 16 hodin, kdy Pavel provedl vyhlášení výsledků soutěže, ale létání pokračovalo až do večerních hodin. Byla to pěkná a povedená akce. Všem, kteří se na organizaci podíleli patří poděkování. Jak to postupně šlo a vypadalo, uvidíte na obrázcích dále.

            17.6.2018  Karel Jeřábek 

Číst dál...

             TO BYLA ELEKTROMAKETÁŘSKÁ 2016

    Od leteckého dne uplynuly 3 týdny a pořádali jsme další plánovanou akci, která se stává už trochu tradicí - Elektromaketářská 2016. Pořadatelsky ji zajišťoval Pavel Nisser a zhostil se tohoto úkolu dobře, samozřejmě za pomoci dalších členů klubu.

      Akci jsme propagovali hlavně přes facebok, na našich webech a na webu v Modlanech, kde byly zveřejněny plakáty se všemi informacemi. Proto se přišlo podívat i dost diváků, kteří byli zvědaví na makety letadel z období první i druhé světové války.

      Celý týden bylo pěkné počasí a tak jsme byli naladěni, jaká to bude pohoda při akci. Na sobotu, ale předpověď byla špatná - deštivo a vítr. Sobotní ráno bylo se zataženou oblohou, ale docela teplo a nefoukal vítr!! I když ta předpověď asi odradila některé modeláře, sešlo se nás 20 a přivezli 48 modelů.      Po krátkém brífinku v 10 hodin se rozjelo létání "na frontu", někdy i ve větším počtu, podle domluvy pilotů. V průběhu létání tříčlenná komise vyhodnotila nejhezčí model a nejlepší realistický let modelu. Tradičně jsme si zalétali combaty v počtu 10 modelů. V polední přestávce se všichni posilnili tradičním gulášem od Jirky Vacka a všichni ostatní využili občerstvení pana Slivoně. Počasí se po obědě začalo horšit a po 15 hodině přišel i drobný deštík, který nejen poslal domů diváky, ale museli jsme se na hodinku schovat, což jsme využili k vyhodnocení nejen soutěží ale i celé akce. Při vyhodnocení byly předány prvním třem poháry, medaile a věcné ceny, ostatní si odnesli dárky od řady sponzorů akce. Ti co zůstali, pokračovali v létání až do večera, protože se vítr ztišil a bylo nádherně pro létání i s lehkými modely. Byla to pěkná akce i s pěknými modely, které můžete vidět v příloze na mých fotkách a videu od Č.Šlapáka.

  

Číst dál...

       ELEKTROMAKETÁŘSKÁ  2016

    Pozvánka na akci

         

            Plakát

           

                                                                                            Karel Jeřábek