MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

Přihlašovací formulář

Návštěvnost

0953872
dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
283
490
4455
14062
953872

Kdo je připojen

Právě přítomno: 26 hostů a žádný člen

 

                                        Povedená Drakiáda.


     Poslední akcí v letošním roce byla plánovaná Drakiáda, kterou jsme připravovali s předstihem, aby bylo vše ke spokojenosti dětí. Hlavním organizátorem byl Pavel Štern a pořadateli jsme nebyli sami, ale spolu s naším klubem Severka se podíleli na organizaci i obec Modlany se starostkou paní Kondrlovou a panem Hubeným, dále společnosti Elf zábava pro děti s paní Trtílkovou a Fr. Vlkem a Domem plným pohybu z Teplic s panem Novákem a paní Aulickou. 

      Plakát, který připravil Ruda Rada, byl nejen po obcích, ale byl na různých webech a facebooku, takže jsme očekávali rekordní účast. Celý týden byla předpověď na sobotu, že bude slunečno, ale od rána to tak nevypadalo. Ještě ve 13 hodin bylo zataženo a kupodivu úplně klidno! S přibývajícím začátkem Drakiády se zvyšoval vítr a ubývalo oblačnosti. Ale to už proudily skupinky dětí s rodiči a draky do Modelparku v Suché k soutěžím nejen s draky, ale i v kreslení na asfaltu, v házení vlaštovek, v prolézačkách a dalších zajímavostech.

      O občerstvení ve stánku se postaral pan Slivoně z Teplic a u ohniště v areálu pomohli Modlanští hasiči s ohněm, na kterém si každé dítě upeklo vlastnoručně buřty a mohlo si pochutnat  na upečených bramborech v popeli ohniště.

         Každé dítě se při příchodu zaregistrovalo a tak se 99 dětí prohánělo po asfaltové i travnaté ploše modelářského letiště.  Většina draků byla koupených, ale pár se jich našlo, které rodiče pro své děti připravili. V průběhu létání s draky, které bylo po skupinách, si vybrala komise rozhodčích nejlépe létající, kteří byli na závěr odměněni věcnými cenami. Ostatní obdržely bonbóny , drobné upomínkové předměty a diplomy za účast.

        Po soutěži se s draky létalo až do večerních hodin.

       Ukázky modelů jsme nemohli vůbec provést, vzhledem k velkému počtu účastníků a tak jsem pouze vypustil Raketku pro radost, ze které se vysypaly na děti bonbóny.

       Akce se vydařila po všech směrech a poděkování patří všem, kteří se podíleli na její přípravě a při organizaci v sobotu odpoledne.

       Děkujeme všem za účast a věříme, že příští rok přivedou děti své kamarády, abychom mohli soutěžit o zápis do knihy rekordů.                                                                     

                                                                                           Karel Jeřábek.

A ještě video z celé akcehttps://youtu.be/SFGCY3eUvRU