MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

Přihlašovací formulář

Návštěvnost

0950148
dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
216
515
731
10338
950148

Kdo je připojen

Právě přítomno: 32 hostů a žádný člen

                                                                                                     Raketové kolo !

    To, že využíváme moderních jízdních kol na elektropohon je pomalu ohraná písnička. Co ale tomu dát rychlejší šťávu a použít raketový pohon. není to nic nového . v minulosti se o to pokoušeli jiní borci než modeláři.

           Tentokrát přišli s tímto nápadem vysokoškoláci z Prahy, kteří přijeli na Setkání příznivců raketových modelářů do Koprníku tento stroj vyzkoušet. Vše bylo připravené, ale ředitel akce nemohl dát povolení ke startu, protože smlouva s majitelem pozemku byla na vypouštění raket podle národních pravidel pro velké rakety a zde je jasně stanoveno, že se start provádí kolmo vzhůru a může být odklon max. 30 stupňů. Chlapci byli trochu zklamaní, ale nabídl jsem jim, že mohou přijet do Modelparku a tady si to vyzkoušet. Pokud se ohlásí a nebude to okamžitě, tak dám vědět.

     Tak alespoň 4 snímky pro zajímavost, jak to měli připravené. Je vidět startovací zařízení na řídítkách, vzadu motor, kamera, záznamové zařízení rychlosti. Jezdec se měl rozjet na nevyšší rychlost a potom zapálit motor. Snad ten pokus uvidíme.

       Dotazy mi ale neposílejte, víc nevím.                                                         Karel Jeřábek