MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

Přihlašovací formulář

Návštěvnost

0950134
dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
202
515
717
10324
950134

Kdo je připojen

Právě přítomno: 48 hostů a žádný člen

                            Raketýři v Koprníku.

     Poslední akcí pro příznivce velkých modelů raket bylo setkání na Koprníku. Je to již tradiční setkání, kde se schází nejvíce raketýrů jako účastníků, ale i příznivců, kteří si přijdou jen tak poklábosit se svými rozumy, ale i přijmout a předat řadu zkušeností získaných v průběhu uplynulého roku.

     Počasí se nám vyvedlo dokonale. Po ránu bylo sice chladněji, ale potom teploty okolo 20 stupňů, téměř bezvětří a obloha polojasná.

     Já jsem se vypravil sám z klubu autem naplněným 4 modely, které jsem postupně vypouštěl a tentokrát byly všechny starty ukázkové.

     Akce začala v 10 hodin podle plánu nástupem všech účastníků s modely. Po krátké pauze se na rampách střídaly modely všech velikostí a samozřejmě ty se silnými motory byly nejvíce sledované. Bylo se na co dívat, krásné starty i přistání nedaleko v poli s řepkou. Byly i starty nepovedené, většinou selháním lidského faktoru při přípravě modelu na start. Hold, nervozita pracuje všade. Pořadatelům se akce vydařila a zaslouží si poděkování za organizaci a hladký průběh ke vší spokojenosti přítomných.

      Měl jsem stále co dělat s přípravou modelů, pokecáním s přáteli a tak co jsem stačil nafotit dá Mirek Topinka na "rakeťáky", zde na webu je jen výběr, abyste si udělali obrázek, co tam zhruba startovalo.

      

       

      

       

         

       

       

       

        

       

       

       

      

       

        

        

        

       

       

       

        

       

       

       

       

       

       

       

       

            

 

                                                                                                                      Karel Jeřábek