MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

Přihlašovací formulář

Návštěvnost

0950130
dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
198
515
713
10320
950130

Kdo je připojen

Právě přítomno: 45 hostů a žádný člen

 

                     Raketové show v Srbicích

 

    Klub raketových modelářů z Krupky uspořádal 7.listopadu odpoledne show na ukončení sezóny. Na celý den měli naplánované akce. Dopoledne pořádali soutěž házedel ve sportovní hale, od 14 hod. show a potom ještě v klubu vyhodnocení celé sezóny s vyhlášením mistrů republiky ve všech hlavních soutěžních disciplínách.

        Celé sobotní dopoledne bylo mlhavé, občas někde s deštěm a tak jsme byli rádi, když se v poledne objevilo slunce a do 14 hodin už bylo počasí jak na objednávku - teplota asi 17 stupňů a bezvětří. Začalo se o trochu později, ale všech 43 účinkujících mělo alespoň čas na přípravu modelů. Velkou část tvořily děti z kroužků pořádajícího klubu (23), které měly modely všeho druhu pro pobavení nejen sebe, ale i pro diváky, kterých se sešlo několik desítek.

        Většina dospělých si připravila velké modely raket od jednoduchých, až po složité , co se týkalo úspěšnosti startů a tak jsme mohli vidět létající hokejky, Ufa, létající rampu, sněhuláky, prkénko WC a podobné, jak je vidět i z fotografií.

         Večer byla vyhodnocena i tato show, kde se vítězem stal Karel Urban s dvoustupňovým UFEM, druhý byl Jar. Chalupa s hokejkami  a třetí jsem byl já s modelem Raketka pro radost.

         Odpolední show se povedla a pořadatelé si zaslouží poděkování za uspořádání.

                                                                                  Karel Jeřábek