MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

Přihlašovací formulář

Návštěvnost

0950175
dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
243
515
758
10365
950175

Kdo je připojen

Právě přítomno: 40 hostů a žádný člen

 

        Raketový prašný KOPRNÍK

        Třetí a poslední akcí v tomto roce bylo setkání raketýrů v Koprníku poblíž Mladé Boleslavi. Je to uprostřed republiky a tak se tam sjelo asi 35 učastníků ze všech koutů republiky a ze Slovenska. Akce byla pefektně připravena pořadateli z Prahy 7 pod vedením Petra Vysloužila, který také vše organizoval a řídil letový provoz. Počasí bylo vyhovující, protože už od rána svítilo sluníčko, ale bylo chladno. V poledne už bylo ke 20 stupňům, jen ten vítr byl kolem 5m/sec. To nebylo na závadu - nejhorší byl ten blbec, co jezdil s traktorem po vedlejším poli a schválně prášil na prostor startu, přestože mohl pracovat na jiném úseku, kde jezdil v pozdějších hodinách.Někteří účastníci dokonce odjeli předčasně domů!

      Po povinném focení začal kolotoč nádherných startů modelů raket od výkonů motorů 40 Ns až po 2250 Ns, některé maketové, jiné zase jen vlastní konstrukce. Starty modelů je jen část setkání, další nezbytnou částí je poklábosení o našich raketách, zážitcích a vzpomínek z minulých let. To tato akce splnila do písmene.

      Já jsem si vzal sebou 3 modely (na druhém snímku v depu) Velký Bill, Jerka a Raketku pro radost, kterou všichni obdivovali a líbila se jim. Starty proběhly spolehlivě a pěkně jsem se proběhl po prašném poli.Nebylo tolik času na focení a tak jen pár snímků z akce.

       Organizátorům díky za příjemně prožitý víkend.

                                                                                                     Karel Jeřábek