MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

Přihlašovací formulář

Návštěvnost

0953908
dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
319
490
4491
14098
953908

Kdo je připojen

Právě přítomno: 39 hostů a žádný člen

                  FOTO z POLÉTÁNÍ:

.be

                                                    Polétání s Jety 16.5.2015

Jako každý předešlý rok, tak i letos máme v plánu klubu uspořádat akci nazvanou „Polétání s Jety“. Celá akce je vždy očekávána piloty z celé republiky,kteří si zde nejen zalétají, ale předají i hromadu potřebných informací a zkušeností.

Celou akci už léta organizuje Pavel Štern, který sám rovněž létá a tak tomu bylo i letos. I když bylo „ Polétání“ naplánováno na sobotu 16. května,většina pilotů přijela už v pátek odpoledne s karavany, přívěsy i sólo, ale všichni hned vybalovali a sestavovali svoje stroje, aby si ještě do večera zalétali.

Bylo nádherně teplo, polojasno a ani to moc nefoukalo. Na stojánce se každou chvíli objevil další stroj a tak bylo už v pátek co k vidění.Některé modely vzlétaly poprvé, jiné už po několikáté, ale stejně po úspěšném přistání byla vidět spokojenost pilota i přihlížejících.Létalo se do úplného setmění, jak je vidět na obrázcích.

V areálu Modelparku jsme postavili velký stan pro případ zhoršení počasí, ale i pro možnost úkrytu při velkém sluníčku,k výdeji oběda a na večerní páteční posezení.

Sobotní ráno bylo pro některé piloty krušné, ale na desátou se všichni sešli na předletovém brífinku s informacemi o létání v Modelparku.To už do areálu přijížděli diváci, kterých se nakonec vystřídalo alespoň tisíc. Bylo tady pro ně připraveno nejen občerstvení ve 2 stáncích,ale i zmrzlinář a prodej modelářských potřeb.

 Hlavně se však přišli podívat na Jety. Těch tady bylo celkem 15 a bylo co obdivovat. Mohli jsme vidět model větroně FOX s pomocným motorem,letoun Fantazin ve žlutém a bílém provedení, model českého letounu L-39 ve dvou velikostech a kamuflážích, letouny SAAB Viggen,Eurosport universe 3D, MIG 29, F-15, Diamond,  a letouny FUTURA ve 3 provedeních. Velkou podívanou byl start bojového vrtulníku Mi-24 Hind poháněného rovněž turbínou. Zajímavým modelem byl i nákladní automobil, který tahal na plochu letouny.

V polední přestávce byl umožněn vstup divákům k modelům, aby si je mohli prohlédnout z blízka.Kromě Jetů  startovaly v mezerách i modely s dmychadlem,  obří motorové dvouplošníky z I. svět. války a akrobat.

Přestože akce byla propagována jen přes známé členů klubu a na webu, přišlo se podívat velké množství diváků,které informoval o modelech a jejich zařízení pomocí rozhlasu Pavel Nisser.

Poděkování patří všem, kteří se nějakým dílem podíleli na uspořádání akce,ale hlavně Pavlu Šternovi, který vše zajišťoval a pohlídal.

                                                                                                                   Karel Jeřábek