MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

Přihlašovací formulář

Návštěvnost

0950119
dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
187
515
702
10309
950119

Kdo je připojen

Právě přítomno: 34 hostů a žádný člen

                                       Zahájili jsme sezónu. Otevírali jsme nebe.

    Karel Jeřábek

       Tradiční "Otevírání nebe" jsme si naplánovali na druhou sobotu v dubnu s tím, že už by mělo být tepleji, i když v dubnu nelze v počasí věřit ničemu. Ale celkem to vyšlo. Po ránu bylo sice chladněji a tak se účastníci scházeli pomaloučku. S přibývající teplotou, kdy bylo asi 12 stupňů už nás bylo 25 a po poledni přišli další. Celkem nás létalo asi 30, což je úctyhodný počet. 

         Návštěvníci z řad turistů, cyklistů a i jiných příznivců modelářů se vystřídalo v areálu taky hodně a určitě se jim akce líbila. Občerstvení pane Slivoně dobře posloužilo a náladová hudba z amplionu podmazávala dění na ploše. Střídaly se modely všeho druhu, od maličkých polystyrenových, až po obří modely Pavla Šterna a Pavla Svatého. Nejvíce bylo větroňů s elektropohonem už proto, že hodně členů klubu tuto kategorii létá soutěžně. Najednou jich létalo 7, včetně RC házedla. V závěru dne létal i tryskáč, pilotovaný hostem z Německa.

          Akce splnila svůj účel. Sešli jsme se, abychom si popovídali o tom co jsme postavili nového, předalo mnoho zkušeností z létání a i ukázali divákům, co umíme z pilotáže. Novinku nám přinesl ukázat Milan Novák, a to model vyrobený počítačem, který můžete vidět na obrázcích.V závěru létání po 17 hodině došlo i na slibované opékání buřtů. Kdo přišel na "Otevírání nebe" a s čím, můžete vidět na obrázcích.