MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

Přihlašovací formulář

Návštěvnost

0953941
dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
352
490
4524
14131
953941

Kdo je připojen

Právě přítomno: 37 hostů a žádný člen

                                                           Nejbližší akce v Modelparku.

             

 

      Karel Jeřábek

          Klidný a volný prostor pro denní létání máme ještě celý měsíc a tak věřím, že toho všichni využijí. Nejbližší akci bude náš klub organizovat 19. srpna, kdy pořádáme soutěž elektroletů kategorie RCEV. Je to soutěž větroňů s elektropohonem, ve kterém může soutěžící použít model do rozpětí 2540 mm (100 palců), motor může běžet 30 vteřin a měří se výška vypnutí motoru. Přistává se na bod a body se přičítají k času nalétanému v 10 minutách pracovního času. Startuje se po skupinách a body se přepočítávají na 1000 bodů pro vítěze skupiny. Pro nadšence je to velmi populární soutěž a věříme, že i diváci budou spokojeni. Pořadatelsky ji zajišťuje Rudolf Rada.

                        

                         

                          

            

              V neděli 20. srpna máme hned další akci a to mezinárodní kategorii F5J, kterou rovněž pořádáme jako klub. Jsou zde téměř stejné úlohy jako u předešlé kategorie RCEV, jen je hlavní rozdíl rozpětí 4 metry. Pořadatelsky ji zajišťuje Petr Šulc.

                          

                          

         V dalším týdnu v sobotu 26. srpna budou probíhat dvě akce souběžně. V Modelparku se uskuteční neobvyklá soutěž. Bude zde Mistrovství Německa s modely, které mají jako pohon pulsační motory. Tyto modely mohli diváci vidět i na Leteckém dnu a vyznačují se velkým hlukem a i velkou rychlostí asi 300 km/hod. Soutěžící se budou sjíždět už v pátek, takže i odpoledne bude na letišti rušno. Na obrázcích můžete vidět jak modely vypadají a startují většinou z rampy.

                            

                             

         Druhou a hlavní akcí pro nás jsou SLAVNOSTI MODLANSKA, které se uskuteční po celý den 26. srpna v areálu fotbalového klubu v Modlanech. Všechny společenské organizace Modlanska se budou prezentovat svoji činností a tak i my musíme ukázat něco z našeho umění a bohaté činnosti. Věříme, že naši členové nabídnou své ukázky a přijdou je předvést na hřiště v Modlanech. Kromě našeho vystoupení se mohou zůčastnit těchto oslav, podle programu na přiloženém plakátu. Na obrázku níže můžete vidět účast na loňských slavnostech.