MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

Přihlašovací formulář

Návštěvnost

0953931
dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
342
490
4514
14121
953931

Kdo je připojen

Právě přítomno: 37 hostů a žádný člen

           POZOR DOPLNĚNO !!!                        Klubové znaky a obtisky.

           Náš klub založil František Veselý už v roce 1961 a když koncem šedesátých let bylo povoleno soukromé podnikání, pustil se do toho v rámci klubu. Tím byly vytvořeny podmínky pro financování činnosti klubu. Mohl si tak dovolit nechat vyrobit vlaječku a nášivku se znakem klubu Předlice, jak se náš klub na začátku jmenoval. V dnešní době se to zdá jednoduché, ale tenkrát muselo být všechno schválené nadřízenými orgány, jinak by to výrobce nemohl zhotovit. Vlaječky jsme dostali na reprezentaci klubu při mezinárodních akcích, takže jednu mám jako trofej a tady je její kopie.

                                   

 

                                    

            V roce 1972 jsme pořádali Mistrovství raketových modelářů a k tomu jsme chtěli mít samolepky. Opět, v dnešní době si na počítači samolepku vytvořím a nechám vytisknout. Jenže v těch letech to nebylo snadné. Návrh jsem si nakreslil a museli jsme si sehnat výrobce. Vše se korespondovalo přes poštu dopisy a tak jsme nakonec jeli s Jirkou Horáčkem až do Č Budějovic, kde jsme výrobu domluvili jako štítky na stroje.(oni totiž nic jiného nevyráběli!) Samolepky nakonec byly ve dvou barvách, tak jak je můžete vidět na obrázku.

                                       

             V roce 1978 sídlil klub v Ústí nad Labem - Klíši a přejmenovali jsme jej na Severku Ústí nad Labem. Začátkem 80 let jsme měli silnou větroňářskou partu a tak jsme se domluvili v klubu, že si necháme vyrobit samolepky, abychom mohli propagovat klub, ale i použít samolepky na modely a pod. Vyhlásili jsme tedy soutěž o nejlepší klubový znak. Přišlo asi 17 návrhů a tak jsme na radě klubu měli vybrat ten, který se nám nejvíce líbí. Jak je to ošidné jsme poznali rychle. V radě nás bylo 9 a každý měl návrh obodovat od nejlepšího k nejhoršímu. Po vyhodnocení získal nejméně bodů a tedy zvítězil návrh J. S. Na druhém místě byl návrh Jiřího Šimka, který udělal jeho syn. Bodově to takto vyšlo, ale většině se nelíbil a tak se s rozhodnutím , že se dá graficky zpracovat pro obtisk odložilo vytištěni samolepky. To jsme udělali asi po 2 letech, kdy Josef umřel a návrk Šimka byl dán do tisku. Samolepky byly opět vyrobeny jako štítky na stříbrné fólii. Návrh samolepky :

                                      

                návrh samolepek od výrobce - vybrali jsme černou na stříbrném podkladě do výroby. Kdo by měl o ně z klubu zájem, ozvěte se.

                                        

                   Já jsem si nechal tenkrát udělat sítotisk a tiskl jsem si znak na barevný lepící papír.

                                          

                    V roce 1985 jsme pořádali soutěž rádiem řízených raketoplánů a tak jsme chtěli k této příležitosti udělat samolepky. Tentokrát už výroba pokročila natolik, že se daly vytisknout. Jenže u nás to bylo značně zdlouhavé vyřizování a tak jsem se dohodl s jedním polskýn reprezentantem, že mi je nechá vytisknou u nich v Polsku, Poslal jsem mu návrh, ale oni použili jen obrázek toho raketoplánu a ostatní, nevím proč předělai a tak vypadala samolepka takto

                                           

                 V roce 1991 jsme začali jezdit na soutěže do zahraničí a to byl důvod k dalším samolepkám. Jiří Šimek mladší nakreslil pár obrázků, ze kterých jsme vybrali konečný návrh. Opět musím poznamenat, že vše se dělalolo ručně nakreslením na pauzák každá barva zvlášť, písmena pomocí obtisků. Ale samolepky byly pěkné.

                                             

                   V roce 2005 jsme pořádali na ploše dnešního Modelparku první Mistrovství ČR v kategorii RCEN. Petr Beran předseda klubu, nechal pro tuto příležitost vyrobit tyto samolepky.

                                           

                      Na pozvánky a propozice jsme dávali tento znak.

                               

                      Když jsme přestěhovali klub do Modelparku, opět tu byla výzva udělat pro propagaci klubu nějaké samolepky. Dohodli jsme se, že použijeme stejný obrázek jako předchozí  samolepky s tou úpravou, že místo větroně bude motorizovaný model. Návrh nám připravil pan Hubený z Modlan, který má na výrobů obtisků firmu a který nám tiskl i diplomy a plakáty . Obtisk se všeobecně líbí a tak asi vydrží déle.

                                           

                    K němu přísluší i tento znak Modelparku, který používáme a jeho návrh zpracoval Pavel Štern s Petrem Vlkem. Původně byl návrh s nápisem RC MODELPARK, nyní se více používá MODELPARK.

                               

                  V roce 2012 jsme pořádali Mistrovství ČR v kategorii RCEN a nechali jsme k této akci udělat 2 samolepky.

                                 

                                   

                       Pavel Nisser organizuje už řadu let akci Elektromaketářská a tak udělal návrh a nechal k této akci vyrobit rovněž samolepky v roce 2014 a2015

                                          

                                           

            Jestli jsem na něco zapoměl, dejte mi vědět !

                                                                                                                                 Karel Jeřábek 2.12.2017