MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

Přihlašovací formulář

Návštěvnost

0932687
dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
913
840
4505
14347
932687

Kdo je připojen

Právě přítomno: 62 hostů a žádný člen

 

                  Brigáda v Modelparku

 

       Každým rokem v tomto období svoláváme brigádu na opravy všeho potřebného pro naší činnost v průběhu roku. V sobotu 16.dubna, už od rána nebylo pro nás přívětivé počasí, foukal studený vítr, teplota do 10 stupňů a každou chvilku to vypadalo, že bude pršet. Ale nepršelo, nepočítám-li spadlých pár kapek.

       Scházeli jsme se před devátou hodinou a hned se každý zapojoval do připravených akcí. Celkem nás pracovalo 20, z toho 16 členů klubu. Udělal se pořádný kus práce a na některých se bude ještě pokračovat. Mají tak možnost ještě další členové, aby si své odpracovali, když jim to nevyhovovalo v tomto termínu.

      Už ve čtvrtek se dělala první akce. Za pomoci malého bagříku, byla rozhrnuta hora (dva náklaďáky) asfaltové směsi, jako základ pro plochu, nutnou pro Letecký den a která bude později sloužit jako další parkoviště. Kromě této plochy byly srovnány díry od divokých prasat.

     

      

         Veškeré dění na brigádě zajišťoval Pavel Štern a taky udával pokyny co jak kde udělat, aby měli zajištěnou práci všichni, kteří přišli.

      

 

          V sobotu se začalo na záhonu před klubovnou, který nedělal dobrý dojem pro návštěvníky. Plot udělaný ze zbytků všeho možného, byl nahrazen novým okrasným  pletivem a sloupky. Samozřejmě, že se zryl celý záhon a upravily se balvany do slušivého tvaru. Zároveň se upravil i záhon při vstupu do areálu.

      

       

          

          

            Také pod střechou hlavní budovy se uklidilo včetně umytí všech stolů a židlí.

           

           

       Po loňské výměně prken na lavičkách, bylo nutné provést jejich nátěry, včetně lavičky u vchodu na plochu.

           

           

        Po dvou letech došlo i na výměnu 20 praporků na síti, které nám zhotovil a daroval pan Salava z Roudnice.

           

             Nejhorší prací snad bylo čištění odvodního kanálu z rybníka a odvoz k lesu.

          

          

        Došlo i na generální úklid v klubovně, kde topič zanechává strašný bordel a tak bylo nutné luxování, mytí všeho od země až po strop.

         

         

       Největší akcí bylo dokončení podhledu u baráčku z palubovek. I když se vše nestačilo dodělat, tak už nyní je vidět radikální zlepšení vzhledu baráčku.

         

       

        

           Po práci už byl čas i na pokecání nejen u stolu, ale i u ohniště, kde si mohl každý opéci buřty za dobře vykonanou práci.

       

          

        

                                                                           Karel Jeřábek