MK SEVERKA MODELPARK SUCHÉ 71 - XX

Přihlašovací formulář

Návštěvnost

0970098
dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
581
906
581
10468
970098

Kdo je připojen

Právě přítomno: 58 hostů a žádný člen

                                                                  To byl den"D" 3.června 2017

                            Velký modelářský Letecký den se podařil. Była to naše největší akce, které předcházela řada jednání a dopisování nejen s úřady, ale i zajištění učinkujících pilotů modelů a celého sboru pořadatelů. Všem patří poděkování za úspěšné provedení akce, hlavně Pavlu Šternovi, který v předstihu zařizoval vše potřebné nejen na jeho areálu Modelparku, ale i zajištění stravování pro 90 osob atd .. Vlastní průběh Leteckého dne řídil ředitel a řídící letového provozu Pavel Nisser, parkoviště organizoval Ruda Rada se studenty, výběr vstupného si vzala na bedra paní Nisserová s kamarádkou a o jídlo se starala paní Šternová s manželi Vondráškovými.

          Všechno už začínalo v pátek odpoledne, kdy se sjížděli účastníci z celé České republiky, Slovenska a Německa. Po 16 hodině se plnil prostor pro účastníky karavany a přívěsy plných letadel všech velikosti. Vál příjemný větřík, teplota přes 30 stupňů a tak řada pilotů využila čas na zalétání modelů, či jen jejich provětrání v termice. Zvláště z velkých větroňů dýchla celá historie letectví. Nádherný večer umocnilo večerní posezení a poklábosení u načatého soudku piva.

          Sobotní dopoledne začalo skvěle. Od rána teploty přes 23 stupňů, které se přes den vytáhly na třicítku, vítr téměř žádný - no krásné modelářské počasí. Nechval den před večerem a tak jsem do 14 hodin sledoval jestli něco nepřijde jako v minulých letech, ale vydrželo to až do večera.

           Po ranní schůzce se pořadatelé odebrali na svoje stanoviště a v půl desáté už svolával Pavel piloty na brífink. Ale to už se hromadili příznivci z řad diváků v areálu, aby shlédli nejen krásné modely, ale i umění pilotáže svých modelů. Pilotů, kteří předváděli své modely bylo 41 a měli sebou přes 50 modelů, jeden lepší než druhý. Členové našeho klubu udělali vpravo od baráčku menší výstavu a v programu vystoupili Jarda Štěrba, Slávek Jeníček, Pavel Svatý a já s raketou.

           Létalo se "na frontu" a tak si mohl každý zvolit čas, který se mu hodi, kromně předvedení bitvy z II. Světové války, kteří museli jít až po přestávce, aby si v ní připravili "bojiště". Hromadná vystoupení mají vždy úspěch. Nebylo tomu nyní jinak. Za předvedení bitvy si modelářska skupina z Rakovníka vysloužila velký potlesk. Stejně na tom była ukázka dvou proudových letounů Petra Gubiho a Romana Gerlicha hned v úvodu Leteckého dne. Zvláštní pozornost představovaly historické modely větroňů, postavené převážně panem Stejskalem, jejichž skupina předváděla modely rychle za sebou  a byly i 3 ve vzduchu najednou, což se také hneď tak nevidí. 

             Diváci, kterých přijelo asi 1500 do Modelparku byli nadmíru spokojeni. Ukázky šly jedna za druhou a půlhodinová přestávka po polední jim přišla vhod na prohlédnutí modelů zblízka, kdy mohli jít mezi ně.

              Byl to nádherný Letecký den. Díky všem zůčastněným.

   Mnoho lidi si natáčelo jednotlivá vystoupení a tak věřím, že se objeví videa z této akce. Já jsem nafotil snad vše podstatné a tak přikládám pár fotek.

          Karel Jeřábek 04.6.2017

        fotky od pana Helmera ze Zdic jsou na tomto odkazu

  https://photos.google.com/share/AF1QipMc4T6cYDR30pWHAqnQGsDQQ59TXTvVPie5RPBIU3rUFoD5gGXJ6zVwv1wZQV-Scw/photo/AF1QipOIw3Gc1ZJcg7xgqp9Cl9SrgpT0FzuhZpBkNDTr?key=Q1RZZUZjeWdNeGJuUEhGRGZseTZmNk9Sd2lZT3Rn

             

 

             

             

              

               

                

                 

                  

                   

                    

                     

                    

                    

                    

                   

                   

                   

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                   

 

                     

                     

                     

                      

                      

                      

                     

                     

                     

                     

                     

                     

                     

                     

                     

                     

                     

                     

                    

                    

                     

                      

                      

                      

                      

                      

                      

                      

                      

                      

                       

                       

 

 

                                  

 

                        

 

  TU JSOU fotky od pana ze Zdic https://photos.google.com/share/AF1QipMc4T6cYDR30pWHAqnQGsDQQ59TXTvVPie5RPBIU3rUFoD5gGXJ6zVwv1wZQV-Scw/photo/AF1QipOIw3Gc1ZJcg7xgqp9Cl9SrgpT0FzuhZpBkNDTr?key=Q1RZZUZjeWdNeGJuUEhGRGZseTZmNk9Sd2lZT3Rn